Časté otázky
Zde najdete odpovědi na nejčastější otázky o našich službách. Pokud vás zajímá něco dalšího, napište nám e-mail nebo zavolejte – rádi vám poradíme.
Fasádu čistíme pomocí vysokotlakých strojů a horké vody. Používáme profesionální stroje s regulací teploty i tlaku vody, a tak dokážeme mytí přizpůsobit různým typům fasády.
Když se rozhodujeme, čím vyčistit fasádu, musíme vzít v úvahu ještě to, jaké se na ní nachází znečištění. Na některé nečistoty (prach, saze, pyly) stačí čištění horkou vodou. Na fasádě se ale často vyskytují plísně (černé fleky), a na jejich likvidaci musíme použít chemické přípravky (biologicky odbouratelné). Přečtěte si, proč je odstranění plísní jedním z hlavních důvodů pro čištění fasády.
Fleky na fasádě obvykle bývají dvojího původu – černé fleky ukazují na výskyt plísní, zelené fleky bývají způsobeny řasami. V obou případech postupujeme při čištění fasády stejně.
Celý dům nastříkáme přípravkem na likvidaci řas a plísní na fasádě a následně fasádu omyjeme pomocí vysokotlakých strojů horkou vodou. Poté aplikujeme nanotechnologickou impregnaci, která chrání fasádu před opětovným růstem plísní, řas a dalším znečištěním.
Používáme co nejšetrnější přípravky bezpečné pro okolní vegetaci. Použití fungicidů a impregnace je jediný způsob, jak odstranit plíseň z fasády dlouhodobě. Přečtěte si, proč vzniká plíseň na fasádě a jak její tvorbě předcházet.
Řasy na fasádě odstraníme vysokotlakými stroji horkou vodou a přípravkem na likvidaci řas a plísní. Následně povrch ošetříme nanotechnologickou impregnací, která na dlouhé roky zabrání tomu, aby se zelená řasa na fasádu vrátila.
Jakým prostředkem se zbavit mechu na fasádě? V první řadě je důležité si uvědomit, že mech na fasádě neroste – zelené fleky bývají nejčastěji řasy nebo plísně. A způsob jejich likvidace se od mechu liší.
Zatímco mech se dá zahubit pouze horkou vodou, na plísně a řasy je nutné použít fungicidní přípravky. My navíc čištění fasády kombinujeme s aplikací impregnace, která chrání před opětovným růstem plísní a řas na fasádě.
Čištění silikonové fasády probíhá ve třech krocích. Nejprve na fasádu aplikujeme odstraňovač organického (plísně, řasy, lišejníky) a anorganického znečištění (saze, prach, mastnota), který se nechá několik minut působit. Poté lze bezpečně omýt horkou vodou, aniž by se spóry plísní rozšířily do okolí.
Po uschnutí aplikujeme nanotechnologickou impregnaci, která fasádu zpevní a pomáhá ji chránit před opětovným růstem plísní, znečištěním i povětrnostními vlivy.
Břizolitová fasáda může být velmi křehká a snadno se vydrolí, proto její čištění vyžaduje profesionální přístup. Při čištění kartáčem nebo domácí wapkou se může stát, že v omítce vykreslíte stopy.
Na čištění používáme stroje s regulací tlaku vody a speciální ploché trysky. Máme 25 let zkušeností ve stavebnictví, a proto víme, jak břizolit vyčistit účinně, ale šetrně.
Čistíme všechny typy fasád – omítky, cihly, kámen, beton i dřevěné či plastové/lamelové obložení.
Výrobci zateplovacích systémů doporučují čištění každých 5–10 let včetně impregnace. Častěji se musí čistit fasády ve stínu nebo v blízkosti stromů, protože zůstávají vlhké, a tím vytváří lepší podmínky pro růst plísní.
Na čištění fasád používáme špičkové stroje s regulací teploty a tlaku vody s vyměnitelnými tryskami. Jednoduše tak čištění přizpůsobíme každému typu fasády a zateplovacímu systému.
V oboru stavebnictví máme 25 let praxe a neustále se vzděláváme v nových materiálech. Díky tomu s námi máte jistotu, že při čištění nedojde k poškození fasády.
Čištění fasády zahrnuje nástřik fasády odstraňovačem organických (plísně, řasy, lišejníky) a anorganických nečistot (saze, prach, mastnota), mytí fasády horkou vodou a ošetření nanotechnologickou impregnací. Postaráme se také o oplach chodníků kolem domu, pokud při čištění dojde k jejich znečištění.
Čištění fasády u rodinného domu trvá jeden den. U komerčních budov a panelových domů záleží na tom, o jak velkou plochu se jedná a jak je dům vysoký.
Poškození oken se nemusíte obávat, impregnaci je možné umýt. Nikdy se pevně nespojí se sklem nebo s dřevěným či plastovým rámem. Ideální je okna umýt do 48 hodin, kdy to jde velmi snadno. Po delší době je potřeba při mytí trochu přitlačit.
Cena za čištění fasády se odvíjí zejména od velikosti a členitosti čištěné plochy, rozsahu znečištění a přístupnosti fasády z hydraulické plošiny. Pro lepší představu o ceně se podívejte do orientačního ceníku nebo si nechte připravit bezplatnou kalkulaci na míru.
U rodinných domů se klasická okna a dveře neodečítají – každé okno má špaletu, která se naopak nepřičítá. Odečteme ale například nadstandardně velké francouzské dveře na terasu. Jak je to u bytových domů, se dočtete u služeb pro SVJ.
Před naším příjezdem vás poprosíme o odklizení věcí kolem domu, aby byla čištěná plocha dobře přístupná (přeparkovat auto, odnést květináče, přestěhovat zahradní nábytek apod.).
Spotřeba vody na čištění je cca 1 m3/1 hod. strojové práce. Pro lepší představu je to cca 1 m3 vody/30 m2 plochy.
V takovém případě vám půjčíme náš skládací bazén, do nějž budete několik dnů napouštět vodu. Při čištění si vodu z bazénu čerpáme vlastními čerpadly.
Budeme potřebovat připojení na obyčejnou zásuvku 230 V, abychom rozsvítili displej stroje na ohřev vody a mohli jsme správně regulovat teplotu. Horkou vodu vyrábí náš motorový stroj, vaší energií rozsvítíme pouze ukazatel teploty.
Čištění střechy u rodinného domu obvykle trvá jeden den včetně impregnace. Pouze v případě, že prší, aplikujeme impregnaci jiný den.
Čištění asfaltových šindelů provádíme ve dvou fázích – jeden den střechu vyčistíme a s odstupem jednoho týdne aplikujeme přípravek proti novotvorbě mechů.
Co používají profíci na odstranění mechu ze střechy? Pouze horkou vodu. Není nutné použít přípravek na odstranění mechu ze střechy, protože organické buňky se rozkládají při teplotě kolem 42 °C. Horká voda se tak spolehlivě postará o odstranění mechu ze střechy i s kořínky, bez jakékoliv chemie.
Navíc na mytí střechy používáme profesionální stroje s pracovním tlakem 250–400 barů a vysokým průtokem vody 20 l/min. Díky tomu odstraníme i veškeré další nečistoty důkladně, rychle a účinně.
Odstranění mechu na střeše svépomocí pomocí chemických přípravků (např. modrá skalice) nedoporučujeme. Takové čištění střechy může krytinu nenávratně poškodit, kontaminuje dešťovou vodu a většinou stejně nepřinese dlouhodobé výsledky. Přečtěte si více o likvidaci mechu ze střechy.
Odstranění řasy na střeše v principu není možné, protože řasy na střešní krytině nevyrůstají. Pravděpodobně se jedná o lišejníky nebo mechy. V každém případě všechny rostliny zahubíme horkou vodou při vysokotlakém čištění, a to včetně zárodků. Impregnace se pak postará o to, aby se na střechu nevrátily.
Mechu se daří na vlhkých a stinných místech. Proto se mech na střeše tvoří zejména na severní nebo zastíněné straně, v blízkosti lesa a vzrostlých stromů nebo poblíž vodní plochy.
Mechu se daří také na krytinách, které vsakují vodu – například staré pálené tašky nebo eternit. Mech na střeše poroste rychleji také v případě, že jsou tašky znečištěné.
Na rovné střeše se může držet voda, což podporuje růst mechu. Na druhou stranu krytina (obvykle plech nebo asfaltová lepenka) nebývají tak porézní jako betonové tašky nebo eternit.
K růstu mechu proto obvykle vede to, že na rovné střeše ulpívají různé nečistoty, které poskytují živnou půdu pro růst mechu. Proto nejprve střechu důkladně vyčistíme a poté aplikujeme prostředek proti novotvorbě mechů.
Čištění betonových tašek od mechu probíhá ve dvou fázích. Nejprve střechu vyčistíme pomocí horké vody, naprosto bez chemie. Poté aplikujeme nanotechnologickou impregnaci, která zabrání tomu, aby se do tašek nasakovala voda. Impregnace tak chrání střechu proti opětovnému růstu mechů.
Čištění eternitové střechy od mechu provádíme pomocí horké vody, bez použití chemických přípravků. Po umytí střechy aplikujeme nanotechnologickou impregnaci nebo nový nátěr. Díky tomu se povrch eternitu uzavře, krytina nenasakuje vodu, a tím pádem mech nemá podmínky k opětovnému růstu.
Čištění lepenkové střechy od mechu a lišejníků provádíme horkou vodou bez chemických přípravků. Následně ale nemůžeme na střechu aplikovat nanotechnologickou impregnaci, protože povrch lepenky pokrývá asfalt, který není porézní.
Jediným způsobem, jak zabránit opětovnému růstu mechu a lišejníků, je použití biocidního přípravku.
Střechy z asfaltových šindelů čistíme od mechů pomocí horké vody. Protože povrch není porézní, nemůžeme v tomto případě použít nanotechnologickou impregnaci. S odstupem jednoho týdne tak na střechu aplikujeme přípravek proti novotvorbě mechů a lišejníků.
Modrou skalici (síran měďnatý) na čištění střechy nedoporučujeme, protože může poškodit některé typy krytin a způsobit korozi kovových částí. Navíc se jedná o chemickou sloučeninu, která je ve větším množství toxická pro půdu a vodu. Při ošetření střechy se vyplavuje do dešťové vody, se kterou byste neměli zalévat zahradu.
Kromě toho modrá skalice neodstraňuje příčinu růstu mechu na střeše – nebrání vsakování vody do střešních tašek, a proto proti mechu působí jen krátkodobě.
Díky profesionálnímu čištění a kvalitní nanoimpregnaci střecha vydrží čistá minimálně 8 let. Častěji se musí čistit střechy neosluněné, v blízkosti lesa nebo vzrostlých stromů.
Používáme stroje, které umožňují regulaci tlaku i teploty vody. Na každý typ střechy volíme také jiné trysky. Máme 25 let zkušeností ve stavebnictví a pravidelně absolvujeme školení o nových materiálech. Proto víme, jaký typ čištění pro daný typ střechy zvolit, aby nedošlo k poškození krytiny.
Čistíme betonové tašky, eternit a asfaltové šindele. Plechové střechy čistíme pouze jako součást nového nátěru.
Při čištění střech nepoužíváme žádné chemické prostředky, pouze horkou vodu. Poté aplikujeme nanotechnologickou impregnaci, která neobsahuje žádné zdraví škodlivé látky. Je naprosto bezpečná pro lidi i zvířata, a proto můžete dešťovou vodou ze střechy bez obav zalévat.
Prosím informujte nás o tom při objednávce. Můžeme svody odklonit, aby nedošlo k zanesení mechy, ale musíme o tom vědět předem, abychom si mohli přivézt potřebné vybavení.
Čištění střechy v naší režii samozřejmě zahrnuje i čištění okapů a svodů. Nepoužíváme čistič okapů, ale čistíme okapy přímo z plošiny nebo ze střechy vysokotlakým čističem, tudíž si můžete být jistí, že odstraníme opravdu veškeré nečistoty.
Čištění střechy zahrnuje i závěrečný úklid mechu kolem domu, včetně opláchnutí oken a fasády, pokud dojde k jejich znečištění. Mech neodvážíme, ale můžete ho dát třeba na kompost.
Wapky z hobby marketu nenabízí dostatečný výkon ani regulaci pro účinné a šetrné čištění střechy. Naše profesionální stroje čistí horkou vodou, pod tlakem 250–400 barů a s vysokým průtokem vody. Domácí wapka nesplňuje ani jeden z těchto parametrů. Navíc nesprávným použitím domácí wapky můžete střešní krytinu nenávratně poškodit.
Cena čištění střechy se odvíjí zejména od velikosti a členitosti plochy. Dále záleží na tom, jak je střecha znečištěná, zda je pochozí a jestli se k ní snadno dostaneme s hydraulickou plošinou. Pro lepší představu o ceně se podívejte do orientačního ceníku nebo si nechte připravit nezávaznou kalkulaci na míru.
Ano, máme dokonce certifikaci pro montáž panelů, přestože se instalací fotovoltaiky nezabýváme. Díky tomu přesně víme, jak se panely na střechu upevňují a dokážeme střechu vyčistit před i po instalaci panelů.
V rámci čištění střechy šetrně umyjeme také samotné panely, aby vyráběly maximum elektřiny. Přečtěte si podrobnosti o čištění střechy s fotovoltaikou.
Před naším příjezdem vás poprosíme o odklizení věcí kolem domu, abychom měli prostor pro manipulaci s technikou a nehrozilo znečištění (např. přeparkovat auto, přestěhovat zahradní nábytek apod.). Pokud nějaké věci nelze odstěhovat, např. těžký zahradní nábytek, zakryjeme je.
Měli byste si také rozmyslet, jak naložíte s odstraněným mechem a dalšími nečistotami – můžete je dát na kompost. Pokud svody vedou do nádrže nebo trativodu, je nutné je odklonit, aby nedošlo k zanesení mechy. S tím vám rádi pomůžeme, ale musíme o tom být informováni předem, abychom si přivezli potřebné vybavení. Okapní svody ale není možné odklonit jen tak před dům, na veřejnou komunikaci nebo do venkovního kanálu – voda z čištění se musí zlikvidovat na vašem pozemku.
U svého distributora elektřiny (ČEZ Distribuce, EG.D, PREdistribuce) požádejte o izolaci vedení nízkého napětí, aby práce v blízkosti vedení byly bezpečné. Žádost podejte v předstihu minimálně 1 měsíc. Izolace vedení je zdarma na několik měsíců.
Spotřeba vody na čištění je cca 1 m3/1 hod. strojové práce. Pro lepší představu je to cca 1 m3 vody/30 m2 plochy.
V takovém případě vám půjčíme náš skládací bazén, do nějž budete několik dnů napouštět vodu. Při čištění si vodu z bazénu čerpáme vlastními čerpadly.
Budeme potřebovat připojení na obyčejnou zásuvku 230 V, abychom rozsvítili displej stroje na ohřev vody a mohli jsme správně regulovat teplotu. Horkou vodu vyrábí náš motorový stroj, vaší energií rozsvítíme pouze ukazatel teploty.
Plevel je vytrvalý protivník a bohužel neexistuje způsob, jak zlikvidovat plevel v zámkové dlažbě bez použití chemie. Při čištění zámkové dlažby sice používáme horkou vodu, která se postará o hubení plevele v dlažbě, ale nijak nezabrání semenům, aby dále klíčila.
Proto po čištění aplikujeme ještě nanotechnologickou impregnaci spolu s přípravkem na hubení plevele, mechu, lišejníků a plísní. Ten působí preventivně proti opětovnému růstu plevele v zámkové dlažbě, ale není nebezpečný pro vaši zahradu a neusazuje se ve spodní vodě. Přečtěte si podrobný článek o tom, jak zničit plevel v dlažbě.
Při čištění zámkové dlažby se samozřejmě postaráme také o čištění spár mezi dlaždicemi. Ty bývají prorostlé mechem nebo plevelem. Používáme profesionální stroje Mosmatic, které rostliny a nečistoty ze spár odstraní, aniž by vyplavily nadměrné množství písku.
Čištění spár dlažby zakončíme postřikem impregnací s přípravkem na hubení plevele a mechu, aby se omezilo klíčení rostlin ve spárách. Přípravek aplikujeme v koncentraci, která není nebezpečná pro vaši zahradu.
Existuje způsob, jak ekologicky odstranit mech z betonu, a sice horkou vodou. Tu používají i naše stroje Mosmatic, které se spolehlivě postarají o odstranění mechu z dlažby.
Většinou se ale dlažba potýká ještě s dalšími problémy – plevelem ve spárách nebo nebezpečnou plísní (černé tečky na dlažbě). V takovém případě se bez použití chemie neobejdeme. V jednom kroku se tak zbavíme mechu na betonu, plevele, plísní, lišejníků i skvrn a nečistot.
Nedílnou součástí mytí zámkové dlažby je také nanotechnologická impregnace, která sníží nasákavost betonu, a tím předchází tvoření zelených a černých povlaků na povrchu dlažby.
Čištění chodníků zahájíme mytím dlažby vysokotlakými stroji Mosmatic s využitím horké vody. Při čištění postupujeme nanejvýš opatrně, abychom nepoškodili váš trávník nebo záhonky.
Poté povrch ošetříme nástřikem nanotechnologickou impregnací s přípravkem na hubení plevele, mechu a plísní. Tím předcházíme opětovnému růstu mechů a plevele, navíc impregnace zpevňuje dlažbu a chrání ji před mrazem.
Postaráme se také o závěrečný úklid plevele a mechů z čištění, ale neodvážíme je. Doporučujeme nedávat plevel na kompost, protože jinak se na zahradě rychle vysemení.
Čištění dlažby byste měli provádět zejména ve chvíli, kdy ji pokrývají mechy, lišejníky, plevel a plísně. Tyto živé organismy totiž dokážou narušit strukturu povrchu. Vytváří mikrotrhlinky, které se působením povětrnostních vlivů dále rozšiřují. Dlažba tak rychleji stárne a budete ji muset dříve vyměnit.
V rámci našeho čištění aplikujeme na dlažbu nanotechnologickou impregnaci, která pomáhá prodloužit intervaly mezi čištěním. Impregnace brání vsakování vody, a tím předchází růstu mechů, lišejníků a plísní. Impregnovaná dlažba se také snáze čistí.
Čištění dlažby kolem domu zvládneme během jednoho dne včetně aplikace nanotechnologické impregnace. Pouze v případě, že by v den čištění pršelo, musíme s impregnačním postřikem počkat až na jiný den, aby měla impregnace dostatek času k uschnutí.
Nabízíme čištění betonových dlažeb (zámkových dlažeb), přírodního kamene a pískovce, keramických dlaždic, tartanových a gumových povrchů, dřevěných venkovních podlah, obložení, teras, zídek a plotů.
Ano, ale pouze v rámci čištění chodníku kolem domu. Čistíme betonové zídky, dřevěné terasy, ploty a další.
Doplnění písku do spár není běžnou součástí čištění. Na doplnění křemenného písku se můžeme domluvit, ale pak je podmínkou velmi suché a teplé počasí. Spáry se totiž pískem doplňují až po aplikaci nanoimpregnace, a proto se musí počkat na vyschnutí povrchu.
Při profesionálním čištění dlažby využíváme efektivní, ale zároveň šetrné metody čištění. Domácí wapka nemá tak vysoký tlak, pracuje pouze se studenou vodou a tryska se soustředí do jednoho bodu. Z toho důvodu při čištění chodníků wapkou často dochází k vykreslení cestiček a vzniku map.
Při neodborném tlakovém čištění také může dojít k poškození betonové dlažby a vyplavení podloží – dlažba se tak může začít propadat.
My používáme k čištění dlažby profesionální stroje Mosmatic, které si poradí s odolnými skvrnami na dlažbě, aniž by hrozilo její poškození nebo propadání.
Způsob čištění volíme na míru danému povrchu, aby nedošlo k jeho poškození. Používáme stroje s regulací tlaku a teploty vody s různými tryskami. Samozřejmě nečistíme dlažbu za mrazu, kdy by mohlo dojít k popraskání.
Ve stavebnictví máme 25 let praxe a neustále se vzděláváme v nových materiálech, abychom vám mohli nabídnout bezpečné čištění pro každý materiál.
Při čištění dlažby postupujeme velmi opatrně, abychom nepoškodili váš trávník nebo záhony. Na hubení plevele a plísní aplikujeme chemické přípravky tak, aby nedošlo k zasažení okolí a v koncentracích, které nejsou nebezpečné pro dešťovou vodu.
Na impregnaci zámkové dlažby používáme přípravek na nanotechnologickém principu, který působí dvěma způsoby.
Proniká hluboko do betonu, kde se váže na minerální látky, a tím brání vsakování vlhkosti. Zároveň funguje jako ochranný nátěr na betonovou dlažbu, který na povrchu vytváří perličkový efekt – voda se shlukuje do kapek a snadno odtéká. Díky tomu je chodník perfektně chráněný před vsakováním vody, což je nejlepší prevence, aby se v dlažbě nedržel mech.
Nanotechnologická impregnace venkovní dlažby zpevní povrch, chrání ho před UV zářením, mrazem a dalšími povětrnostními vlivy. Díky tzv. efektu lotosového květu také předchází zašpinění.
Před naším příjezdem vás poprosíme o odklizení věcí z dlažby, aby byla čištěná plocha dobře přístupná. Měli byste si také rozmyslet, jak naložíte s odstraněným mechem a dalšími nečistotami. Mech z čištění dlažby můžete dát na kompost. Ale pokud máte v dlažbě plevel, doporučujeme ho vyvézt, aby se znovu nevysemenil na zahradě.
Spotřeba vody na čištění je cca 1 m3/1 hod. strojové práce. Pro lepší představu je to cca 1 m3 vody/30 m2 plochy.
V takovém případě vám půjčíme náš skládací bazén, do nějž budete několik dnů napouštět vodu. Při čištění si vodu z bazénu čerpáme vlastními čerpadly.
Budeme potřebovat připojení na obyčejnou zásuvku 230 V, abychom rozsvítili displej stroje na ohřev vody a mohli jsme správně regulovat teplotu. Horkou vodu vyrábí náš motorový stroj, vaší energií rozsvítíme pouze ukazatel teploty.
Prvním krokem je čištění fasády horkou vodou s přípravkem na odstranění plísní, řas, lišejníků a dalších nečistot. Následuje kontrola fasády a případné drobné opravy (malé trhlinky, odfouknutí, nesoudržné části).
Poté aplikujeme hloubkovou penetraci, která fasádu zpevní a postará se o lepší přilnavost nátěru. Nakonec naneseme vrchní nátěr ve dvou vrstvách. Přečtěte si podrobnosti, jak se nátěr fasády provádí a získejte tipy na výběr vhodného nátěru.
Při výběru nového nátěru musíte zohlednit, jaké vlastnosti musí nátěr splňovat a na jakou budovu se bude aplikovat.
V posledních letech patří mezi nejoblíbenější silikonové nátěry, které nabízí vysokou pružnost, paropropustnost i vynikající hydrofobní vlastnosti. Fasáda tak nepraská, nechá dům dýchat, méně se špiní a výborně odolává povětrnostním vlivům. Nátěr nabídne životnost i přes 20 let.
Silikonové nátěry se ale nedají použít na všechny fasády – například na historické stavby se používají spíše silikátové nátěry. Jakmile máte vybraný typ nátěru, zbývá zvolit z nabídky mnoha výrobců. Kvalitní výrobce do svých barev přidává fungicidní látky, aby fasáda déle vydržela bez řas a plísní, případně nátěr doplní o vlákna, která se při nátěru postarají o zacelení mikrotrhlin.
Nenechte se ale nalákat jen reklamou a světovou značkou, i méně známí čeští výrobci nabízí špičkové barvy. Rádi vám s výběrem vhodného nátěru poradíme.
Akrylátové nátěry mívají lesklejší povrch, a když na ně přiložíte vlhký hadřík, může barva začít pouštět. Také latexové barvy začnou při navlhčení měknout a mírně lepit. Silikátové barvy se pevně spojují s minerálním podkladem – pokud se tedy barva drolí včetně kousků cihel, pravděpodobně se jedná o silikátovou barvu. Silikonový nátěr má výborné hydrofobní vlastnosti – když ho nastříkáte vodou, měla by po něm hladce sklouznout.
S rozpoznáním původního nátěru fasády si ale nemusíte dělat starosti. Než vám připravíme cenovou nabídku, náš technik přijede k vám domů, posoudí stav fasády a podle něj navrhne nový nátěr.
Záleží zejména na typu nátěru, protože se výrazně liší ve své životnosti. Akrylátové nátěry vydrží 5–15 let, silikátové kolem 15 let. Nejdelší životnost mají silikonové a siloxanové nátěry, a to 20–25 let.
Sázka na jistotu jsou přírodní odstíny (béžová, světle hnědá) nebo bílá, případně světlé pastelové barvy. Pokud se chcete pouštět do výraznějších barev, slaďte je se zbytkem domu (střecha, okna, dveře, obložení), s okolními domy a zelení.
Raději se vyhýbejte tmavým odstínům, které se na slunci přehřívají a na jižní straně rychleji blednou. Ideální není ani zářivě bílá fasáda, která může na slunci oslňovat. Výsledný odstín ovlivní také zrnitost fasády – čím hladší povrch, tím působí světleji. Pokud si nejste novou barvou fasády jistí, rádi vám připravíme grafickou vizualizaci.
V rámci nátěru fasády provádíme drobné opravy fasády (praskliny, menší odlupující se plochy, díry vyklované od ptáků). Při stanovení ceny k vám chceme být féroví, a proto nepoužíváme žádnou paušální částku za opravy fasády. Do kalkulace započítáme jen skutečná poškození fasády a náklady na materiál a práci při jejich opravách. Cenovou nabídku vám vypracujeme zdarma a nezávazně. Kompletní renovace fasády a zateplovacích systémů nenabízíme.
Cena za nátěr fasády se odvíjí od typu nátěru (akrylátový, silikátový, silikonový), plochy fasády a náročnosti provedení. Čím je dům členitější, tím více času zabere nejen nátěr, ale i zakrytí oken, dveří nebo pergoly.
Cenu zvyšují také nutné opravy fasády. Vliv na cenu má i množství odstínů, kterými se bude natírat – např. šambrány kolem oken jinou barvou. Nesmíme zapomenout ani na spotřebu barvy, která se odvíjí od druhu omítky – zrnitější omítka spotřebuje více barvy než hladká.
Rádi vám připravíme cenovou nabídku přímo na míru vašemu domu, a to zdarma a nezávazně.
U rodinných domů se klasická okna a dveře neodečítají – každé okno má špaletu, která se naopak nepřičítá. Odečteme ale například nadstandardně velké francouzské dveře na terasu. Jak je to u bytových domů, se dočtete u služeb pro SVJ.
Prvním krokem je důkladné vyčištění fasády a drobné opravy nesoudržných částí. Před samotným nátěrem fasády zakryjeme okna, dveře, pergoly, klempířské prvky i chodníky kolem domu, aby nedošlo k jejich potřísnění fasádním nátěrem.
Nátěr fasády rodinného domu trvá cca 4–5 dní. Informace o nátěrech fasád bytových domů se dočtete zde.
S radostí se o to postaráme – spolupracujeme s firmou, která vám připraví grafické návrhy nové fasády. Cena se odvíjí od počtu odstínů a kombinací, počítejte kolem 4 500–7 000 Kč.
Prvním krokem je vysokotlaké čištění střechy od mechů, lišejníků a dalších nečistot horkou vodou. Následně na střechu aplikujeme penetraci, která eternit zpevní a zajistí lepší přilnavost finálního nátěru. Nakonec střechu natřeme hydroizolačním nátěrem ve dvou vrstvách.
Nový nátěr prodlouží životnost eternitové střechy až o 20 let, a tak vám ušetří peníze za kompletní výměnu střešní krytiny. Nátěr zacelí drobné trhlinky v krytině – střecha nebude vsakovat vodu, a tím pádem na ní neporostou mechy, ani ji nebude poškozovat mráz. Dojde k celkovému zpevnění krytiny a zvýší se odolnost proti povětrnostním vlivům.
Nejčastěji používáme hydroizolační nátěrové hmoty na bázi akrylátové pryskyřice. Nátěr dokáže zacelit mikroskopické trhlinky v krytině a výborně odolává vodě, mrazu i UV záření.
Nejdříve eternitovou střechu pečlivě vyčistíme vysokotlakými stroji a horkou vodou. Po uschnutí střechy aplikujeme penetrační nátěr, který zvýší přilnavost finálního nátěru. Před natíráním zakryjeme klempířské prvky, případně střešní okna, aby nedošlo k jejich potřísnění barvou.
U eternitu je nebezpečné broušení nebo kartáčování, proto se vůbec nedoporučuje. Vysokotlakým čištěním k obroušení nedochází, pokud se s tlakem a tryskami pracuje správně, pod správným úhlem a tlakem. Právě proto je nutné svěřit čištění a natírání eternitu zkušeným profesionálům.
Nátěr eternitové střechy u rodinného domu trvá obvykle 2–3 dny.
Cena za renovaci eternitové střechy zahrnuje čištění, penetraci a dvě vrstvy nátěru. Odvíjí se také od možností použití výškové techniky (většinou hydraulická plošina). Samozřejmě záleží také na ploše střechy a její členitosti. Rádi vám připravíme cenovou nabídku na míru, a to zcela zdarma a nezávazně. Případně se podívejte do orientačního ceníku.
Nový nátěr je spolehlivým způsobem, jak ošetřit střechu proti mechu. Používáme nátěry, které zacelí póry krytiny, tím pádem střecha nevsakuje vodu a mech nemá podmínky k růstu. Při čištění horkou vodou zahubíme mech i lišejníky včetně zárodků, protože horká voda ničí buněčnou strukturu rostlin. Díky kombinaci čištění a nového nátěru není potřeba ošetřit střechu proti mechu žádným chemickým přípravkem.
U svého distributora elektřiny (ČEZ Distribuce, EG.D, PREdistribuce) požádejte o izolaci vedení nízkého napětí, aby práce v blízkosti vedení byly bezpečné. Žádost podejte v předstihu minimálně 1 měsíc. Izolace vedení je zdarma na několik měsíců.
Cena nátěru plechové střechy zahrnuje čištění, antikorozní podkladový nátěr a dvě vrstvy vrchního nátěru. Cena se odvíjí i od možností použití výškové techniky (většinou hydraulická plošina). Záleží také na ploše střechy, její členitosti a stavu stávajícího nátěru – do jaké míry se odlupuje a jak moc je střecha zasažená korozí.
Rádi vám připravíme cenovou nabídku na míru, a to zcela zdarma a nezávazně. Případně se podívejte do orientačního ceníku.
Každý plech časem zreziví, pokud není chráněn povrchovou úpravou – tedy nátěrem. Ten má omezenou životnost a je potřeba ho jednou za čas obnovit. Správný čas pro nový nátěr střechy poznáte snadno – na střeše se objeví rezavá místa, starý nátěr se odlupuje nebo nafukuje.
Odmaštění plechové střechy provádíme pomocí vhodného detergentu, tlakového čističe a horké vody.
Před nátěrem střechy z pozinkovaného plechu je nutné krytinu důkladně vyčistit, odstranit odlupující se barvu a rez. To provádíme pomocí horké vody pod vysokým tlakem, případně dodatečným broušením. Nátěr pozinkované střechy se následně skládá z jedné vrstvy základního antikorozního nátěru a dvou vrstev vrchního nátěru.
Kompletní odstranění nátěru z hliníkové střechy nebo z pozinkované oceli není nutné, důležité je obrousit odlupující se barvu a rez. Rychle a spolehlivě se o to postará vysokotlaký čistič, případně v kombinaci s broušením. Domácí wapka na to ale stačit nebude, protože nemá dostatečný tlak a průtok vody.
Svěřte obroušení a nátěr plechové střechy nám a můžete se spolehnout na perfektní výsledek.
Na všechny práce poskytujeme záruku minimálně 2 roky.
Na plechové střechy aplikujeme antikorozní nátěr, který brání dalšímu šíření rzi. Musí nabídnout i další důležité vlastnosti – odolnost proti vodě a povětrnostním vlivům, UV stabilitu a elasticitu, aby nedošlo k popraskání vlivem střídání teplot.
Ve většině případů používáme dvousložkovou polyuretanovou barvu, což je velmi kvalitní nátěr na plechové střechy. Osvědčuje se i ve vysoce korozním prostředí, je odolný proti mechanickému působení a vlivu chemikálií. Hodí se jako nátěr na hliníkové střechy i pozinkovanou ocel. Zjistěte více o používaných nátěrových hmotách.
Nátěr plechové střechy provádí zkušení natěrači s odborným školením a mnoha lety praxe. Finální vrstvu aplikují airless stříkáním. To je zárukou jednotného odstínu a krásně hladkého povrchu.
Nejdůležitější je důkladná příprava – očištění tlakovou vodou, která odstraní odlupující se barvu a kousky rzi. Pokud se na plechu i po čištění nachází nesoudržné části, obrousíme je.
Nejdříve střechu očistíme horkou vodou pod vysokým tlakem od nečistot, odlupující se barvy a kousků rzi. V případě potřeby čištění dokončíme broušením. Poté naneseme základní nátěr v jedné vrstvě a nakonec vrchní nátěr ve dvou vrstvách ve vámi vybraném odstínu.
Nátěr plechové střechy u rodinného domu trvá obvykle 2–3 dny.
U svého distributora elektřiny (ČEZ Distribuce, EG.D, PREdistribuce) požádejte o izolaci vedení nízkého napětí, aby práce v blízkosti vedení byly bezpečné. Žádost podejte v předstihu minimálně 1 měsíc. Izolace vedení je zdarma na několik měsíců.
Do poptávky nám napište, o jakou službu máte zájem – zda o čištění, nátěr nebo si přejete doporučit řešení. Pošlete nám přesnou adresu domu, kontaktní osobu v SVJ a telefonní číslo.
Budeme vás telefonicky kontaktovat a dohodneme se na schůzce na místě. Náš technik přijede, dům zaměří, zhodnotí stav fasády a vysvětlí vám celý postup. Do několika dní obdržíte kompletní cenovou nabídku.
Při výběru barvy fasády panelového domu byste měli vzít v úvahu několik faktorů. Barva fasády by se měla hodit do okolní přírody či zástavby. Nejuniverzálnější jsou světlejší a pastelové tóny. Fasáda by neměla být moc tmavá, protože se na slunci přehřívá, což vede k poškození zateplovacího systému. U panelových domů je oblíbená kombinace barevných pruhů v různě sytých odstínech.
Rádi vám poradíme s výběrem vhodné barvy a pro lepší představu připravíme vizualizaci fasády panelového domu.
Pro starší bytový dům platí obdobné zásady jako u jiných fasád. Téměř kamkoliv se hodí světlejší a pastelové tóny. Důležité je, aby fasáda nebyla příliš tmavá a nedocházelo k jejímu přehřívání. Provedení barevnosti venkovních fasád bytového domu by nemělo být příliš divoké. Výrazné barevné kombinace se totiž rychle okoukají, i když na první pohled působí originálně.
Rádi vám doporučíme barvu fasády, která nepodléhá módním trendům. Pro lepší představu vám připravíme vizualizaci fasády bytového domu.
Prvním krokem je čištění fasády horkou vodou s přípravkem na odstranění plísní, řas, lišejníků a dalších nečistot. Následuje kontrola fasády a případné drobné opravy (malé trhlinky, odfouknutí, nesoudržné části). Poté aplikujeme hloubkovou penetraci, která fasádu zpevní a postará se o lepší přilnavost nátěru. Nakonec naneseme vrchní nátěr ve dvou vrstvách.
Přečtěte si podrobnosti, jak se nátěr fasády provádí a získejte tipy na výběr vhodného nátěru.
Cena čištění fasády se odvíjí od velikosti domu a jeho výšky, rozsahu a druhu znečištění, členitosti domu a jeho přístupnosti – tedy použité výškové techniky. K tomu je nutné připočítat ještě cenu impregnace, která je nezbytná pro dlouhotrvající výsledek čištění. Přečtěte si více o tom, jak stanovujeme ceny, nebo si rovnou napište o cenovou nabídku. Je zdarma a bez závazků.
Cena za nátěr fasády se odvíjí od typu nátěru (akrylátový, silikátový, silikonový), plochy fasády a náročnosti provedení. Čím je dům členitější, tím více času zabere nejen nátěr, ale i zakrytí oken, dveří nebo pergoly. Cenu zvyšují také nutné opravy fasády. Vliv na cenu má i množství odstínů, kterými se bude natírat – např. šambrány kolem oken jinou barvou. Nesmíme zapomenout ani na spotřebu barvy, která se odvíjí od druhu omítky – zrnitější omítka spotřebuje více barvy než hladká.
Rádi vám připravíme cenovou nabídku přímo na míru vašemu domu, a to zdarma a nezávazně.
U bytových domů plochu stavebních otvorů odečítáme a plochu špalet naopak přičítáme, a to jak u čištění, tak u nátěrů fasády.
Pro bytové domy platí snížená sazba DPH ve výši 12 %.
U panelového nebo bytového domu trvá nový nátěr fasády (včetně všech přípravných a úklidových prací) obvykle několik týdnů.
Záleží zejména na typu nátěru, protože se výrazně liší ve své životnosti. Na zateplené fasády bytových domů nejčastěji používáme silikonové nátěry, které nabízí životnost i přes 20 let.
Samozřejmě, v rámci objednávky zdarma získáte vizualizaci nátěru fasády v několika vybraných odstínech.
Pokud SVJ nevlastní nebo nemá v pronájmu okolní pozemky, musí si před započetím prací vyřídit zábor chodníků. V případě, že je dům u silnice, je nutné vyřídit také zábor přilehlé části komunikace včetně dopravního značení. Zábor vyřídíte na odboru dopravy příslušné městské části nebo na magistrátu. Rádi vám poradíme se správným postupem.
Na novotvorbu řas a plísní poskytujeme garanci minimálně 4 roky. Záleží na stavu a stáří fasádního pláště i na okolních podmínkách – blízkosti vzrostlých stromů apod.
Na novotvorbu řas a plísní poskytujeme garanci až 12 let, minimálně však 5 let. Délka záruky závisí zejména na volbě nátěrové hmoty.

Máte jiný dotaz? Použijte kontaktní formulář nebo volejte 731 793 534.
Robert Perbecký, jednatel firmy a hlavní technik
Kontaktovat