Čištění, opravy a nátěry historických fasád v Praze

Nabízíme řešení zejména majitelům menších domů v památkové zóně v Praze. Pracujeme z hydraulických plošin se zaměřením na rychlost zhotovení zakázky a celkově tak pro investora nižší cenu. To vše stále za dodržení stanovených technologických postupů, které jsou v případě historických fasád vyžadovány.

Jak na obnovu historické fasády

 • Pokud jste se rozhodli, že fasáda vašeho domu si zaslouží menší opravy a nový nátěr, kontaktujte nás. Na místě samém se s vámi sejde odpovědný technik a posoudí aktuální stav fasády.

 • V případě, že fasáda nebude vyžadovat rozsáhlé opravy a celkovou rekonstrukci (zahrnující rekonstrukci reliéfů či zdobných prvků apod.), fasádu zaměříme a sestavíme vám cenovou nabídku na míru.

 • Dalším krokem je podání žádosti o vydání stanoviska k plánované údržbě fasády k Odboru památkové péče MHMP. Současně je nutné k žádosti předložit sondy původní barevnosti omítek.

 • Posledním krokem je vyřízení záboru veřejného prostranství pro umístění techniky a zajištění dočasného dopravního značení.

 • Po dohodě nabízíme vyřízení žádosti jak s OPP MHMP, tak provedení sond, včetně vyřízení záboru a souvisejících úkonů.

Realizace obnovy historické fasády – čištění, opravy a finální nátěr

 • Fasáda je nejdříve šetrně vyčištěna tlakovou vodou, jsou odstraněny všechny pavučiny, nánosy prachu a jiných znečištění.
 • Následuje podrobná prohlídka fasádního pláště, neboť po vyčištění se projeví, i dříve skryté, praskliny a nesoudržné části.
 • Nesoudržné části omítky jsou odstraněny, praskliny tzv. proškrábnuty – jako příprava pro následující opravy.
 • Následují řemeslné opravy fasádního pláště vhodnými postupy vzhledem k materiálu původní fasády.
 • Po dokončení oprav jsou všechny stavební otvory, parapety, okapy a další klempířské prvky opatřeny ochrannou fólií.
 • Dalším krokem je nanesení vhodného (v případě historických fasád většinou silikátového) penetračního nátěru, který zajistí dobrou přilnavost fasádního nátěru.
 • Posledním krokem je nátěr stanoveným fasádním nátěrem, a to ve dvou vrstvách. Dle charakteru fasády se nátěr nanáší ručně štětci nebo pomocí AirLess technologie (stříkání barvy pod tlakem bez přidaného vzduchu), popřípadě kombinací obojího. Je vždy zvolen takový postup aplikace, aby přinesl co nejkvalitnější výsledek zároveň v souladu s požadovanými technologickými postupy týkající se historických fasád.

 

Výškové práce z hydraulických plošin
Stavění lešení je pro menší objekty, které zároveň nevyžadují časově náročné rozsáhlé opravy, velmi drahé. Nejnákladnější u pronájmu lešení je jeho montáž a demontáž, která se u menších zakázek skutečně nevyplatí. Z toho důvodu pracujeme z hydraulických plošin, a to jak vlastních, tak pronajatých. Díky mobilitě plošin jsme tak schopni na několik dnů práce přerušit, pokud je třeba – ať už z důvodu potřebné technologické pauzy nebo nevhodných klimatických podmínek, aniž bychom investora zatěžovali platbami za techniku i v tyto dny.Výsledkem tak je jednoznačná úspora pro investora oproti realizaci prací z lešení (samozřejmě ne vždy je možné zakázku z plošin realizovat – ať už kvůli jejímu rozsahu nebo konkrétní lokaci, kde není možné plošiny umístit z nedostatku prostoru).

Stále nejste přesvědčeni? Zavolejte nám, zodpovíme vaše dotazy nebo rovnou přijedeme, fasádu zaměříme a zpracujeme kalkulaci na míru.