ČIŠTĚNÍ FASÁD, STŘECH A DLAŽEB OD MECHU, PLÍSNÍ A NEČISTOT – PROFESIONÁLNĚ!

Galerie údržby historických fasád

 

2022 – Nový nátěr historické fasády domu v Praze v ulici Ječná

Historické fasády už kvůli časté členitosti svého povrchu zadržují několikanásobně více nečistot než fasády moderních domů. Dalším faktorem ovlivňující stav fasády bývá poloha domů, které se často nachází u hlavních ulic velkých měst, a tak jsou denně vystavovány obrovské zátěži. Typickým příkladem byl i dům v ulici Ječná v Praze, jehož původně zelená fasáda spíše připomínala padesát odstínů šedi a místy se objevovaly nemalé nánosy nečistot. S těmi jsme však zatočili raz, dva. Fasádu jsme pečlivě ale opatrně vyčistili pomocí vysokotlakých strojů a poté jsme ji důkladně zkontrolovali. Kde bylo potřeba, provedli jsme i lehké řemeslné opravy a povrch následně napenetrovali. Závěrečnou fází byl samotný nátěr, který fasádě vrátil původní barvu. 

2021 – Nový nátěr historické fasády bytového domu, Praha 10

V Praze je nám opravdovým pomocníkem hydraulická plošina, která ušetří čas i finance oproti stavbě lešení. V případě historických fasád je potřeba maximální opatrnosti. Náš vyškolený personál však ke každému materiálu přistupuje individuálně, a proto vždy dosáhneme potřebné opatrnosti, ale zároveň pečlivosti. Záleží nám na dokonalém výsledku. Prvním krokem je tedy vždy čištění vysokotlakými stroji. Tato čištění ve většině případů odhalí určitá poškození. I tento dům nebyl výjimkou. Proto jsme celý povrch důkladně zkontrolovali, provedli potřebné řemeslné opravy a aplikovali penetraci, která zajistila perfektní přilnavost povrchu. Finálním krokem je již samotný nátěr, vybraný konkrétní fasádě přímo na míru. Výsledek rozhodně stojí za to!

2020 – Nový nátěr historické fasády bytového domu, Praha 5

Pomocí hydraulické plošiny jsme omyli fasádu tlakovou vodou a provedli řemeslné opravy fasádního pláště. Nakonec jsme aplikovali silikátový penetrační a fasádní nátěr, díky kterému se prodlouží životnost této fasády.

2020 – Obnova fasády historického domu Náplavní ulice, Praha 2

Nejprve jsme šetrně odstranili pavučiny a prach z členité fasády. Poté následovalo omytí tlakovou vodou a provedení řemeslných oprav fasádního pláště. Nakonec jsme aplikovali silikátový penetrační a fasádní nátěr, díky kterému se prodlouží životnost této fasády.

2020 – Obnova/nátěr uliční fasády historického domu Myslíkova ulice, Praha 2

Z horních dvou pater fasády historického domu jsme odstranili prach a následně fasádu šetrně omyli tlakovou vodou. Na fasádě bylo třeba také provést řemeslné opravy. Nakonec jsme aplikovali silikátový penetrační a fasádní nátěr za pomocí airless technologie. Díky realizaci zakázky z hydraulických plošin nám práce netrvaly déle než čtyři pracovní dny.

2019 – Obnova uliční fasády historického domu Husitská 62, Praha 3

Z fasády historického domu jsme odstranili prach a následně fasádu omyli tlakovou vodou. Na fasádě bylo třeba také provést řemeslné opravy. Nakonec jsme aplikovali ochranný silikátový penetrační a fasádní nátěr.

2019 – Obnova vnitroblokové fasády Hotelu David

Nejprve bylo třeba odstranit nečistoty usazené v i na fasádě, proto jsme mechanicky odstranili pavučiny, prach a poté omyli fasádu tlakovou vodou pro hloubkové vyčištění. Nakonec jsme aplikovali ochranný silikátový penetrační nátěr.

2019 – Obnova uliční fasády historického domu Myslíkova 9, Praha 17

Nejprve jsme šetrně odstranili pavučiny a prach z členité fasády. Poté následovalo omytí tlakovou vodou a provedení řemeslných oprav fasádního pláště. Nakonec jsme aplikovali silikátový penetrační a fasádní nátěr, díky kterému se prodlouží životnost této fasády.

Čištění historických povrchů v kostele Sv. Václava na Zderaze, Praha 2

U kostela jsme z dlažby odstranili zbytky stavebních hmot (betonu a asfaltu), následně jsme všechny dlažby hloubkově vyčistili. Velkým pomocníkem zde byl náš silný průmyslový vysavač, který po napojení na čistící stroj je schopen ihned všechny nečistoty odsát a pomocí zabudovaného čerpadla rovnou odčerpat do kanalizace. Dlažba je tak po čištění v podstatě okamžitě suchá.