Nátěry moderních fasád

Renovace fasády, v podobě nového nátěru fasády, je nezbytností, která čeká každého majitele nemovitosti. I nejvíce odolné fasádní nátěry – nejnovější silikonové materiály – mají životnost maximálně 20 let, a to v případě, že nebydlíte v zátěžových oblastech. Znečištěné ovzduší v okolí silnic, blízkost průmyslových zón nebo naopak lesní pozemek hned za plotem má dopad na fasádu domu v podobě ulpívání prachových částic, smogu či sazí nebo růstu mechů a lišejníků na málo osluněných plochách. Fasáda tak potřebuje pravidelnou údržbu.

Co uděláme

  • V případě, že na fasádě jsou plísně, lišejníky či jiné biotické napadení, je třeba všechny tyto nečistoty nejdříve odstranit pomocí vysokotlakého mytí (o čištění fasád se více dočtete zde).

Po vyčištění fasády vysokotlakým vodním proudem následuje několik nezbytných kroků:

  • Celková kontrola a případné opravy fasády. Nesoudržné části, praskliny a poškození je třeba nejdříve opravit.

  • Nanesení kvalitní penetrace. Penetrace je nezbytnou součástí renovace. Pronikne hluboko do povrchu, povrch zpevní a zejména zlepší přilnavost následné vrstvy nátěru.

  • Nátěr nebo nástřik fasádní barvy. V závislosti na druhu fasády je nakonec zvolena nejvhodnější metoda nanášení barvy, a to buď ručním nátěrem, AirLess technologií (nástřikem pod tlakem) nebo kombinací obojího.

Jaký druh nátěru zvolit:

Existují tři základní typy fasádních barev:

  • Akrylátový nátěr je nejlevnější. Je relativně tvrdý, méně paropropustný a více se špiní. Obecně vydrží 5 – 15 let.

  • Silikátový nátěr je oproti akrylátovému dobře paropropustný, je pružnější a poskytuje vyšší ochranu proti vlhkosti. Obvykle se používá při obnově historických fasád.

  • Silikonový nátěr je pružný, má hydrofobní vlastnosti se zachováním paropropustnosti, poskytuje tak vysokou ochranu proti vlhkosti a přirozeně odolává mechům a plísním. Má nejdelší životnost až 20 let.

V současné době jsou nejvíce využívány silikonové nátěry.

Rokospol – tradiční český výrobce velmi kvalitních nátěrů, který nabízí vysokou kvalitu materiálu. Silikonový fasádní nátěr působí vysoce hydrofobně a zároveň obsahuje složku, která aktivně zabraňuje novotvorbě řas a plísní.

Spolupracujeme s celou řadou výrobců nátěrů i prostředků k ochraně fasád. Kontaktujte nás pro nezávaznou nabídku – rádi vám vysvětlíme pro a proti a doporučíme ideální řešení právě pro váš dům.

Na námi dodané materiály poskytujeme 5 let záruku na stálobarevnost. 

Stále nejste přesvědčeni? Zavolejte nám, zodpovíme jakékoliv dotazy nebo rovnou přijedeme a zdarma plochu zaměříme a zpracujeme kalkulaci na míru.