Nátěry a renovace moderních fasád

Vybledlá, znečištěná nebo popraskaná fasáda, která se drolí? Díky novému nátěru získá vaše fasáda zpět svůj krásný vzhled a především funkčnost. I ty nejodolnější fasádní nátěry mají životnost maximálně 20 let. Pak je potřeba fasádu znovu natřít.

Přijedeme až k vám domů a navrhneme nejlepší nátěr pro vaši fasádu. Natíráme fasády rodinným domů, bytových domů, panelových domů nebo kancelářských budov. Cenovou nabídku pro vás zpracujeme zdarma a bez závazků.

Fasádní nátěr potřebuje obnovu, aby se zachovalo funkčnost zateplovacího systému

Jak nátěr fasády probíhá?

1. Fasádu očistíme a umyjeme. Zbavíme ji nečistot, prachu, usazenin, sazí a plísní pomocí vysokotlakého mytí (o čištění fasád se více dočtete zde).

2. Po odstranění nánosů nečistot fasádu důkladně zkontrolujeme a v případě potřeby provedeme řemeslné opravy.

3. Aplikujeme kvalitní penetraci, která pronikne hluboko do povrchu, zpevní ho a zajistí vynikající přilnavost fasádního nátěru.

4. V závislosti na druhu fasády zvolíme nejvhodnější nátěr a metodu nanášení. Aplikaci provádíme ručně, airless technologií (nástřikem pod tlakem), případně kombinací obojího.

Jen profesionální nátěr fasády vydrží dlouhé roky

Získáte maximální životnost. Fasádní nátěr není jen barva hlavní funkcí je ochrana před mrazem, vlhkostí, UV zářením a dalšími vlivy. Kvalitně provedený nátěr chrání budovu až 20 let.

Podklad musí být perfektně čistý, aby fasádní nátěr správně přilnul. S domácí wapkou důkladného čištění nikdy nedosáhnete.

Kvalitní penetrace je základ. Používáme špičkové výrobky, které nevytvoří jen vrstvu na povrchu, ale proniknou hluboko do materiálu. Zpevní podklad a zajistí vynikající přilnavost vrchního nátěru.

Spolehněte se na dokonalý výsledek. Vlastní snahy o natření fasády často končí žalostným výsledkem. S námi šmouhy nehrozí nátěry fasád provádí zkušený malíř.

5 let záruka na stálobarevnost. Využíváme profesionální nátěry českých i zahraničních výrobců. Ručíme za kvalitu i špičkově provedenou práci.

Nátěr fasády změní vzhled domu podle vašich představ

Ceník: Kolik stojí nátěr fasády?

Cenu za nátěr fasády stanovujeme vždy individuálně. Záleží na typu fasády, míře znečištění a poškození, vybraném druhu a odstínu nátěru. Proto nejdříve přijedeme, plochu zaměříme a navrhneme nejlepší způsob, jak fasádní nátěr zrenovovat.

Zdarma vám připravíme kalkulaci na míru.

Podívejte se na orientační ceník nátěrů fasád. Tím získáte lepší představu, od čeho se cena odvíjí.

  Nátěr fasády obytného domu probíhá z vysokozdvižné plošiny
  Domerino provádí nátěry moderních i historických fasád

  Proč svěřit nátěr fasády právě nám?

  Pracujeme z plošiny nebo pojízdného hliníkového lešení. Nekotvíme lešení do fasády. Nátěry fasád tak provádíme levněji a šetrněji.

  Návštěva technika a kalkulace je zdarma. Přijedeme a navrhneme ideální řešení pro obnovu fasády vašeho domu. Teprve potom vám sestavíme cenovou nabídku na míru.

  Hrajeme s vámi fér. Když není nový nátěr potřeba, provedeme pouze čištění a impregnaci fasády. Nabízíme nejvýhodnější řešení pro vás, ne pro nás. 

  Na naše pracovníky je spolehnutí. Pracují pečlivě a vždy s úsměvem. Dávají si záležet nejen na nátěru fasády, ale berou ohledy také na pozemek kolem domu.

  DOMERINO s.r.o.
  5.0
  Na základě 34 recenzí
  powered by Google
  Lubomír KubalaLubomír Kubala
  12:55 09 Jun 23
  Firma v zastoupení pana Fejfara pružně reagovala na poptávku, připravila cenovou nabídku a zrealizovala zakázku bez větších potíži. Profesionální přístup, vstřícné vystupování a ochota pomoct - tyto atributy se mi nejvíc líbí na této firmě. Vřele všem doporučuji služby společnosti DOMERINO s.r.o.!Lubomír Kubala, červen 2023
  tomáš holíktomáš holík
  07:13 08 Jun 23
  Absolutně bezproblémový průběh celé akce od prvního kontaktu až po realizaci. Vysvětlí, poradí, přesně dodrží termíny. Zdánlivá samozřejmost, která je ale v poslední době spíše vyjímkou. Firma, na kterou se lze plně spolehnout. Určitě doporučuji 🙂
  Věra MayerováVěra Mayerová
  07:58 30 Apr 23
  Perfektní přístup, poptávali jsme několik firem. Jediné Domerino a majitel pan Perbecký přijel osobně, zaměřil a vše vysvětlil. Parta, co nám přijela, velmi slušní, ochotní a precizní zaměstnanci. Strojově vybavení připravili podle našich potřeb vzhledem k naší dispozici na pozemku. Vyměnili nám i rozbité tašky a nafotili detail na střeše k opravě. Pro nás perfektní služba jako „full servis“. Doporučujeme Mayerovi.
  Libor NovotnýLibor Novotný
  09:33 06 Apr 23
  Velice důkladné vyčištění fasády (asi 15 let staré), po odstranění řas, tlakovém mytí a nanoimpregnaci vypadá fasáda jako nová. Rychlé jednání, flexibilita, ochota při nabídce a realizaci, zruční a ochotní i pracovníci realizace. Použití jejich vlastní vysokozdvižné plošiny i přenosného lešení. Naprostá spokojenost.
  Marek M.Marek M.
  10:22 27 Oct 22
  Spokojenost s provedením práce i jednáním firmy. Zaměření a nacenění do pár dní od poptávky. Termín práce byl domluven do měsíce, těsně před realizací upomínka. Pracovníci profesionální, i když nestihli vše za jeden den. Domluva a práci dokončili do týdne, vše za domluvenou cenu.
  Petr SwietoňPetr Swietoň
  16:11 04 Oct 22
  Domerino - jste skuteční profesionálové. Svou práci děláte skvěle, držíte slovo, komunikujete, reagujete na podněty, odvádíte precizní práci. Vaši zaměstnanci, kteří u mě domluvené práce prováděli (čištění a nátěr fasády domu) jsou opravdu skvělí. Po celou dobu realizace jsem se potkával u vašich zaměstnanců vždy s úsměvem, dobrou náladou, ochotou a velkým pracovním nasazením. Nic pro ně nebylo problémem. Práce byly provedeny odborně, rychle, bez sebemenších problémů i přes obtížně přístupná místa. Výsledek je perfektní, místo po realizaci uklizené. Moc děkuji a doporučuji všem.
  Firmu Domerino mohu vřele doporučit. Od prvního kontaktu firmy jsme měli do týdne starou eternitovou střechu, u které jsme původně uvažovali o její výměně, dokonale vyčištěnou, opravenou, naimpregnovanou včetně nátěrů oplechování. Vše proběhlo bez nejmenšího problému v dohodnutých termínech a střecha vypadá jako nová.
  Josef ČermákJosef Čermák
  15:46 10 Sep 22
  Profesionální, kvalitní umytí střechy a fasády spolu s ošetřením nano postřikem. Pohodoví, pracovití a slušní zaměstnanci se kterými jsme byli plně spokojeni. Rychlé zaměření ploch, nabídka a operativní dohodnutí vhodného termínu prací. Zkrátka plná spokojenost. Plně firmu doporučuji.
  Pavel KamínekPavel Kamínek
  10:44 10 Aug 22
  Mohu se podělit o zkušenost s čištěním střechy a nátěrem fasády.Vše proběhlo nadmíru dobře. Rychle, kvalitně a myslím, že za rozumnou cenu. Chlapci byli šikovní, rychlí a hlavně optimisticky naladění, což už se dnes jen tak nevidí.A když už se následně našel nějaký ten nedostatek, tak po jednom telefonátu s panem vedoucím byl do cca. 4 hodin odstraněn.A běžné asi taky není, že po zjištění nutnosti další, už neplánované vrstvy nátěru bylo vše doděláno bez požadavku na zvýšení ceny.Díky!
  Marti FantováMarti Fantová
  18:46 07 Apr 22
  Jsem velice spokojena - jak s komunikací při objednávání a domlouvání zakázky (rychlá, vstřícná, zdvořilá), tak s vlastním provedením. Dlažba i zděný plot jsou po vyčištění a impregnaci nádherné a naprosto to předčilo mé očekávání. Též pečlivost a ochota všech byla příkladná a pro mne bylo radost to sledovat. Děkuji a jistě se zase na tuto firmu obrátím. Přikládám foto z průbehu čištění....
  js_loader

  Proč je důležité obnovit nátěr fasády?

  Nově natřená fasáda září krásnými barvami a reprezentuje váš dům. Nejdůležitější je ale ochrana proti povětrnostním vlivům a znečištění. I nejvíce odolné fasádní nátěry nejnovější silikonové materiály mají životnost maximálně 20 let. A to v případě, že nebydlíte v zátěžových oblastech. Poté začne fasádní nátěr ztrácet svoji ochrannou funkci a dochází k poškození zdí nebo zateplovacího systému. Nový nátěr obnoví ochranu fasády proti vsakování vody, působení UV záření a dalším vlivům. Tím zajistí její dlouhodobou životnost.

  Nestačí fasádu pouze vyčistit a opatřit impregnací? Často ano právě proto se vždy přijedeme na vlastní oči přesvědčit, v jakém stavu fasáda aktuálně je.

   

  Máte další otázky? Zavolejte nám, rádi vám odpovíme a poradíme, zda se pro vaši nemovitost nátěr fasády hodí. Nebo rovnou přijedeme, zdarma plochu zaměříme a připravíme kalkulaci na míru.

  Nejčastější otázky k nátěru fasády

  Jak se provádí nátěr fasády?

  Prvním krokem je čištění fasády horkou vodou s přípravkem na odstranění plísní, řas, lišejníků a dalších nečistot. Následuje kontrola fasády a případné drobné opravy (malé trhlinky, odfouknutí, nesoudržné části). Poté aplikujeme hloubkovou penetraci, která fasádu zpevní a postará se o lepší přilnavost nátěru. Nakonec naneseme vrchní nátěr ve dvou vrstvách. Přečtěte si podrobnosti, jak se nátěr fasády provádí a získejte tipy na výběr vhodného nátěru.

  Jaký nátěr na novou fasádu?

  Při výběru nového nátěru musíte zohlednit, jaké vlastnosti musí nátěr splňovat a na jakou budovu se bude aplikovat. V posledních letech patří mezi nejoblíbenější silikonové nátěry, které nabízí vysokou pružnost, paropropustnost i vynikající hydrofobní vlastnosti. Fasáda tak nepraská, nechá dům dýchat, méně se špiní a výborně odolává povětrnostním vlivům. Nátěr nabídne životnost i přes 20 let. Silikonové nátěry se ale nedají použít na všechny fasády – například na historické stavby se používají spíše silikátové nátěry. Jakmile máte vybraný typ nátěru, zbývá zvolit z nabídky mnoha výrobců. Kvalitní výrobce do svých barev přidává fungicidní látky, aby fasáda déle vydržela bez řas a plísní, případně nátěr doplní o vlákna, která se při nátěru postarají o zacelení mikrotrhlin. Nenechte se ale nalákat jen reklamou a světovou značkou, i méně známí čeští výrobci nabízí špičkové barvy. Rádi vám s výběrem vhodného nátěru poradíme.

  Jak rozpoznat typ nátěru na fasádě?

  Akrylátové nátěry mívají lesklejší povrch, a když na ně přiložíte vlhký hadřík, může barva začít pouštět. Také latexové barvy začnou při navhlčení měknout a mírně lepit. Silikátové barvy se pevně spojují s minerálním podkladem – pokud se tedy barva drolí včetně kousků cihel, pravděpodobně se jedná o silikátovou barvu. Silikonový nátěr má výborné hydrofobní vlastnosti – když ho nastříkáte vodou, měla by po něm hladce sklouznout. S rozpoznáním původního nátěru fasády si ale nemusíte dělat starosti. Než vám připravíme cenovou nabídku, náš technik přijede k vám domů, posoudí stav fasády a podle něj navrhne nový nátěr.

  Jak často natírat fasádu?

  Záleží zejména na typu nátěru, protože se výrazně liší ve své životnosti. Akrylátové nátěry vydrží 5–15 let, silikátové kolem 15 let. Nejdelší životnost mají silikonové a siloxanové nátěry, a to 20–25 let.

  Jak vybrat novou barvu fasády?

  Sázka na jistotu jsou přírodní odstíny (béžová, světle hnědá) nebo bílá, případně světlé pastelové barvy. Pokud se chcete pouštět do výraznějších barev, slaďte je se zbytkem domu (střecha, okna, dveře, obložení), s okolními domy a zelení. Raději se vyhýbejte tmavým odstínům, které se na slunci přehřívají a na jižní straně rychleji blednou. Ideální není ani zářivě bílá fasáda, která může na slunci oslňovat. Výsledný odstín ovlivní také zrnitost fasády – čím hladší povrch, tím působí světleji. Pokud si nejste novou barvou fasády jistí, rádi vám připravíme grafickou vizualizaci.

  Kolik stojí oprava fasády?

  V rámci nátěru fasády provádíme drobné opravy fasády (praskliny, menší odlupující se plochy, díry vyklované od ptáků). Při stanovení ceny k vám chceme být féroví, a proto nepoužíváme žádnou paušální částku za opravy fasády. Do kalkulace započítáme jen skutečná poškození fasády a náklady na materiál a práci při jejich opravách. Cenovou nabídku vám vypracujeme zdarma a nezávazně. Kompletní renovace fasády a zateplovacích systémů nenabízíme.

  Kolik stojí nátěr fasády?

  Cena za nátěr fasády se odvíjí od typu nátěru (akrylátový, silikátový, silikonový), plochy fasády a náročnosti provedení. Čím je dům členitější, tím více času zabere nejen nátěr, ale i zakrytí oken, dveří nebo pergoly. Cenu zvyšují také nutné opravy fasády. Vliv na cenu má i množství odstínů, kterými se bude natírat – např. šambrány kolem oken jinou barvou. Nesmíme zapomenout ani na spotřebu barvy, která se odvíjí od druhu omítky – zrnitější omítka spotřebuje více barvy než hladká. Rádi vám připravíme cenovou nabídku přímo na míru vašemu domu, a to zdarma a nezávazně.

  Odečítají se při kalkulaci plochy stavebních otvorů (okna, dveře)?

  U rodinných domů se klasická okna a dveře neodečítají – každé okno má špaletu, která se naopak nepřičítá. Odečteme ale například nadstandardně velké francouzské dveře na terasu. U bytových domů plochu stavebních otvorů odečítáme a plochu špalet naopak přičítáme.

  Jaké přípravné práce se provádí před nátěrem fasády?

  Prvním krokem je důkladné vyčištění fasády a drobné opravy nesoudržných částí. Před samotným nátěrem fasády zakryjeme okna, dveře, pergoly, klempířské prvky i chodníky kolem domu, aby nedošlo k jejich potřísnění fasádním nátěrem.

  Jak dlouho trvá nový nátěr fasády?

  Nátěr fasády rodinného domu trvá cca 4 dny. U panelového nebo bytového domu trvá nový nátěr fasády (včetně všech přípravných a úklidových prací) obvykle několik týdnů.

  Zajistíte také grafický návrh/vizualizaci, jak bude dům s novou fasádou vypadat?

  S radostí se o to postaráme – spolupracujeme s firmou, která vám připraví grafické návrhy nové fasády. Cena se odvíjí od počtu odstínů a kombinací, počítejte kolem 4 500–7 000 Kč.