PROFESIONÁLNÍ ČIŠTĚNÍ FASÁD, STŘECH A DLAŽEB OD MECHU, PLÍSNÍ A NEČISTOT

Čištění a mytí střech, odstraňování mechů a lišejníků

Profesionální čištění střech od mechu horkou vodou, bez jakékoliv chemie, obnoví nejen její krásný vzhled, ale hlavně prodlouží její životnost.

Střecha je nejdůležitější část domu, tak ji nenechte chátrat. Zbavte se mechů, lišejníků a dalších nečistot, které jsou nevzhledné a poškozují střešní krytinu.

Přijedeme až k vám a podle typu střešní krytiny navrhneme nejúčinnější postup mytí střechy. Cenovou nabídku pro vás zpracujeme zdarma a bez závazků.

Čistíme betonové tašky, eternit i šindel

⇒ Betonové a pálené tašky na závěr impregnujeme. Většinou máme hotovo za jeden den.

Čištění eternitových střech završíme buď impregnací nebo nátěrem (o nátěru eternitových střech více zde).

Čištění střechy z asfaltových šindelů je dvoufázové a trvá dva dny s týdenním odstupem. Na závěr aplikujeme preventivní prostředek proti novotvorbě mechů a lišejníků.

Proč je důležité čistit střechu od mechů a lišejníků?

Na prvním místě je ochrana vaší střechy. Mechy a lišejníky působí nevzhledně, ale hlavní problém je, že nadzvedávají jednotlivé tašky a poškozují povrch střešní krytiny. Pokud se mech ze střechy včas neodstraní, může do domu začít zatékat. V tom případě vás čeká nákladná výměna střešní krytiny, ale také celková rekonstrukce poškozených částí domu.

Odstranění mechu ze střechy vám rovněž ušetří starosti s čištěním okapů. Kusy mechu, které se uvolní ze střechy při dešti, mohou ucpat okapy a voda pak stéká po fasádě domu. Profesionálním čištěním mech na střeše odstraníte a díky impregnaci máte vystaráno na několik dalších let.

Příjemným bonusem je krásný vzhled střechy, která po vyčištění vypadá zase jako nová. V udržovaném domě se bude dobře bydlet nejen vám, ale zaujme i potenciální kupce. Pravidelná údržba navíc zvyšuje hodnotu nemovitosti.

Jak čištění střechy probíhá?

1. Střechu očistíme a umyjeme, úplně bez chemie, pouze za pomoci tlaku a horké vody. Odstraníme mechy, lišejníky, výkvěty, saze a další nečistoty, které jí velmi škodí. Vaše střecha bude vypadat zase jako nová.

2. Aplikujeme nanotechnologickou impregnaci, která zabrání vsakování vody a poškození mrazem. Impregnace střechu zpevní, zabrání opětovnému růstu mechů a chrání před dalším usazováním nečistot. Díky profesionálnímu čištění zpomalíte stárnutí střechy a ušetříte peníze za novou krytinu.

Ceník: Kolik stojí čištění střechy?

Cenu za čištění střechy stanovujeme vždy individuálně. Nejdříve k vám přijedeme, plochu zaměříme a posoudíme míru a druh znečištění.

Zdarma vám připravíme kalkulaci na míru i ze zaslaných fotografií. Podívejte se na orientační ceník čištění a impregnace střech, tím získáte lepší představu, od čeho se cena odvíjí.

  Jen profesionální čištění je pro střechu bezpečné

  Používáme špičkovou industriální techniku s regulací tlaku i teploty vody, s rotačními i plochými tryskami, proto se nemusíte bát poškození střechy. Způsob čištění, mytí a oplachu přizpůsobíme tak, aby byla práce maximálně efektivní, ale zároveň šetrná ke střešní krytině.

  Máme přes 20 let praxe ve stavebnictví. Vyznáme se ve stavebních materiálech a pravidelně absolvujeme školení o novinkách ve střešních krytinách. S námi máte jistotu, že víme, co děláme. Proto vám můžeme s klidným svědomím nabídnout mytí střech různých druhů a materiálů – betonových či pálených tašek, eternitu nebo šindele.

  Zapomeňte na chemii typu modré skalice či broušení, které je zvlášť u čištění eternitové krytiny vyloženě nebezpečné. Výkonné stroje nahrazují použití drastických chemických prostředků. 

  Proč svěřit čištění střechy právě nám?

  Pracujeme z vlastních plošin v kombinaci s horolezeckou technikou. Když to není nutné, po střeše nechodíme. Čištění střechy tak provádíme nejšetrněji.

  Za jeden den je hotovo. Pracujeme od svítání do soumraku, a tak naprostou většinu zakázek realizujeme během jednoho dne.

  Návštěva technika a kalkulace je zdarma. Přijedeme, případně ze zaslaných fotografií navrhneme nejúčinnější způsob čištění střechy. Teprve potom vám vyhotovíme cenovou nabídku na míru.

  Kvalitní práce něco stojí, ale má dlouhodobé výsledky. Díky profesionálnímu čištění prodloužíte životnost střechy a oddálíte nákladnou rekonstrukci.

  Na naše pracovníky je spolehnutí. Pracují pečlivě a vždy s úsměvem. Přistupují šetrně nejen k vaší střeše, ale berou ohledy také na pozemek kolem domu.

  Ochranná nanoimpregnace střechy

  Impregnace zesiluje pozitivní efekt čištění střechy. Prodlouží životnost střechy a její zářivý nový vzhled. Jaké funkce nabízí ochranný impregnační nástřik?

  • Je vodoodpudivý. Střešní krytina nasáklá vodou může v mrazu popraskat. Vlhkost navíc podporuje růst mechů. Impregnace zabraňuje vsakování vody, a tím předchází těmto problémům.
  • Chrání před opětovným růstem mechů, lišejníků a tvorbě výkvětů. Minimalizuje špinivost povrchu a vytvoří neviditelnou vrstvu, která brání usazování nečistot po několik let.
  • Zpevní střešní krytinu. Impregnace zvyšuje odolnost střechy proti povětrnostním vlivům, slunečnímu záření i vysokým teplotám. A to je naprosto podstatné!

  Pro střešní krytiny používáme inovativní nanotechnologické přípravky, které se vyznačují vysokou odolností. Zpomalí stárnutí střechy a zabrání jejímu poškození okolními vlivy.

  Přečtěte si podrobnosti o výhodách impregnace pomocí nanotechnologie.