Čištění a mytí střech – horkou vodou, bez chemie
Profesionální čištění střech horkou vodou zahubí mechy do posledního kořínku, bez použití jakékoliv chemie. Čištění obnoví krásný vzhled střechy a impregnace prodlouží její životnost.
Střecha je nejdůležitější část domu, tak ji nenechte chátrat. Zbavte se mechů, lišejníků a dalších nečistot, které jsou nevzhledné a poškozují střešní krytinu.
Přijedeme až k vám a podle typu střešní krytiny navrhneme nejúčinnější postup mytí střechy. Cenovou nabídku pro vás zpracujeme zdarma a bez závazků.
Čistíme betonové tašky, eternit i šindel
⇒ Betonové a pálené tašky na závěr impregnujeme. Většinou máme hotovo za jeden den.
⇒ Čištění eternitových střech završíme buď impregnací nebo nátěrem (o nátěru eternitových střech více zde).
⇒ Čištění střechy z asfaltových šindelů je dvoufázové a trvá dva dny s týdenním odstupem. Na závěr aplikujeme preventivní prostředek proti novotvorbě mechů a lišejníků.
Proč je důležité čistit střechu od mechů a lišejníků?
Mechy a lišejníky na střeše poškozují střešní krytinu. Kořínky prorůstají do hloubky a vytváří trhlinky, které se působením vody a mrazu rozšiřují. Střešní krytina postupně chátrá. Pokud se mech ze střechy včas neodstraní, dokáže nadzvednout i jednotlivé tašky a do domu začne zatékat. V tom případě vás čeká celková rekonstrukce poškozených částí domu.
Odstranění mechu ze střechy vám také ušetří starosti s čištěním okapů. Kusy mechu, které se uvolní ze střechy při dešti, mohou ucpat okapy a voda pak stéká po fasádě domu. Profesionálním čištěním mech na střeše odstraníte a díky impregnaci máte vystaráno na několik dalších let.
Příjemným bonusem je krásný vzhled střechy, která po vyčištění vypadá zase jako nová. V udržovaném domě se bude dobře bydlet nejen vám, ale zaujme i potenciální kupce. Pravidelná údržba navíc zvyšuje hodnotu nemovitosti.
Jak čištění střechy probíhá?
1. Střechu očistíme a umyjeme. Úplně bez chemie, pouze za pomoci tlaku a horké vody. Odstraníme mechy, lišejníky, výkvěty, saze a další nečistoty, které jí velmi škodí. Vaše střecha bude vypadat zase jako nová. Vyčistíme také okapy a svody.
2. Aplikujeme nanotechnologickou impregnaci, která brání vsakování vody a usazování nečistot. Tím pádem nemá mech na střeše živnou půdu k růstu a střecha vydrží krásně čistá. Navíc impregnace střechu zpevní a chrání ji před povětrnostními vlivy.
3. Na závěr uklidíme spadaný mech kolem domu. Opláchneme dlažbu, případně i fasádu a okna, pokud dojde k jejich zašpinění.
VIDEO: Jak probíhá čištění střechy v naší režii
Ceník: Kolik stojí čištění střechy?
Cenu za čištění střechy stanovujeme vždy individuálně. Nejdříve k vám přijedeme, plochu zaměříme a posoudíme míru a druh znečištění.
Zdarma vám připravíme kalkulaci na míru i ze zaslaných fotografií.
Podívejte se na orientační ceník čištění a impregnace střech. Tím získáte lepší představu, od čeho se cena odvíjí.
Jen profesionální čištění je pro střechu bezpečné
Používáme špičkovou industriální techniku s regulací tlaku i teploty vody, s rotačními i plochými tryskami, proto se nemusíte bát poškození střechy. Způsob čištění, mytí a oplachu přizpůsobíme tak, aby byla práce maximálně efektivní, ale zároveň šetrná ke střešní krytině.
Máme přes 30 let praxe ve stavebnictví. Vyznáme se ve stavebních materiálech a pravidelně absolvujeme školení o novinkách ve střešních krytinách. S námi máte jistotu, že víme, co děláme. Proto vám můžeme s klidným svědomím nabídnout mytí střech různých druhů a materiálů – betonových či pálených tašek, eternitu nebo šindele.
Zapomeňte na chemii typu modré skalice či broušení, které je zvlášť u čištění eternitové krytiny vyloženě nebezpečné. Výkonné stroje nahrazují použití drastických chemických prostředků.
Proč si na čištění střechy objednat DOMERINO®
✓ Pracujeme z vlastních plošin v kombinaci s horolezeckou technikou. Když to není nutné, po střeše nechodíme. Čištění střechy tak provádíme nejšetrněji.
✓ Za jeden den je hotovo. Pracujeme od svítání do soumraku, a tak naprostou většinu zakázek realizujeme během jednoho dne.
✓ Návštěva technika a kalkulace je zdarma. Přijedeme, případně ze zaslaných fotografií navrhneme nejúčinnější způsob čištění střechy. Teprve potom vám vyhotovíme cenovou nabídku na míru.
✓ Kvalitní práce něco stojí, ale má dlouhodobé výsledky. Díky profesionálnímu čištění prodloužíte životnost střechy a oddálíte nákladnou rekonstrukci.
✓ Na naše pracovníky je spolehnutí. Pracují pečlivě a vždy s úsměvem. Přistupují šetrně nejen k vaší střeše, ale berou ohledy také na pozemek kolem domu.
✓ Zakládáme si na vstřícném přístupu a držíme slovo. Poptávku zpracujeme obratem. Jsme vždy k dispozici pro vaše dotazy. Cenová nabídka je konečná.
Ochranná nanoimpregnace střechy
Impregnace je naprosto nezbytnou součástí čištění střechy. Mytím se totiž otevře povrch krytiny, která by nasakovala ještě více vody. Ve vlhkém prostředí se mechu náramně daří, a tak by se bez závěrečné impregnace na střechu rychle vrátil.
Naše inovativní nanotechnologická impregnace proniká do střešní krytiny, kde působí ve dvou fázích. Za prvé se váže na minerální látky v betonu, a tím brání absorpci vlhkosti. Za druhé vytváří perličkový efekt – voda se na povrchu shlukuje, což přispívá k rychlému schnutí.
- Impregnace tvoří neviditelnou ochranu proti vodě, UV záření a mrazu.
- Chrání před opětovným růstem mechů, lišejníků a tvorbou výkvětů.
- Brání usazování nečistot díky efektu lotosového květu.
- Zpevní střešní krytinu. Tím zvyšuje odolnost střechy a prodlužuje její životnost.
- Neobsahuje žádné zdraví škodlivé látky.
Nejčastější otázky k čištění střechy
Jak často je nutné čistit střechu?
Díky profesionálnímu čištění a kvalitní nanoimpregnaci střecha vydrží čistá 8 až 15 let. Častěji se musí čistit střechy neosluněné, v blízkosti lesa nebo vzrostlých stromů.
Je bezpečné používat vysokotlakové mytí na všechny typy střech?
Používáme stroje, které umožňují regulaci tlaku i teploty vody. Na každý typ střechy volíme také jiné trysky. Máme více než 30 let zkušeností ve stavebnictví a pravidelně absolvujeme školení o nových materiálech. Proto víme, jaký typ čištění pro daný typ střechy zvolit, aby nedošlo k poškození krytiny.
Jaké typy střech čistíte?
Čistíme betonové tašky, eternit a asfaltové šindele. Nečistíme plechové střechy.
Jak dlouho trvá čištění střechy?
Čištění střechy u rodinného domu obvykle trvá jeden den včetně impregnace. Pouze v případě, že prší, aplikujeme impregnaci jiný den. Čištění asfaltových šindelů provádíme ve dvou fázích – jeden den střechu vyčistíme a s odstupem jednoho týdne aplikujeme přípravek proti novotvorbě mechů.
Jsou čištění a impregnace bezpečné pro moji zahradu? Chci dešťovou vodou zalévat.
Při čištění střech nepoužíváme žádné chemické prostředky, pouze horkou vodu. Poté aplikujeme nanotechnologickou impregnaci, která neobsahuje žádné zdraví škodlivé látky. Je naprosto bezpečná pro lidi i zvířata, a proto můžete dešťovou vodou ze střechy bez obav zalévat.
Mám napojené svody na sběrnou nádrž nebo trativod. Umíte to řešit?
Prosím informujte nás o tom při objednávce. Můžeme svody odklonit, aby nedošlo k zanesení mechy, ale musíme o tom vědět předem, abychom si mohli přivézt potřebné vybavení.
Vyčistíte také okapy?
Čištění střechy v naší režii samozřejmě zahrnuje i čištění okapů a svodů. Nepoužíváme čistič okapů, ale čistíme okapy přímo z plošiny nebo ze střechy vysokotlakým čističem, tudíž si můžete být jistí, že odstraníme opravdu veškeré nečistoty.
Postaráte se i o úklid?
Čištění střechy zahrnuje i závěrečný úklid mechu kolem domu, včetně opláchnutí oken a fasády, pokud dojde k jejich znečištění. Mech neodvážíme, ale můžete ho dát třeba na kompost.
V čem se profesionální čištění liší od mytí wapkou?
Wapky z hobby marketu nenabízí dostatečný výkon ani regulaci pro účinné a šetrné čištění střechy. Naše profesionální stroje čistí horkou vodou, pod tlakem 250–400 barů a s vysokým průtokem vody. Domácí wapka nesplňuje ani jeden z těchto parametrů. Navíc nesprávným použitím domácí wapky můžete střešní krytinu nenávratně poškodit.
Kolik čištění střechy stojí?
Cena čištění střechy se odvíjí zejména od velikosti a členitosti plochy. Dále záleží na tom, jak je střecha znečištěná, zda je pochozí a jestli se k ní snadno dostaneme s hydraulickou plošinou. Pro lepší představu o ceně se podívejte do orientačního ceníku nebo si nechte připravit nezávaznou kalkulaci na míru.
Jak se mám připravit na váš příjezd?
Před naším příjezdem vás poprosíme o odklizení věcí kolem domu, aby byla čištěná plocha dobře přístupná (přeparkovat auto, odnést květináče, přestěhovat zahradní nábytek apod.). Měli byste si také rozmyslet, jak naložíte s odstraněným mechem a dalšími nečistotami. Mech z čištění střechy nebo dlažby můžete dát na kompost. Pokud máte v dlažbě plevel, doporučujeme ho vyvézt, aby se znovu nevysemenil na zahradě. Pokud k vám jedeme čistit střechu a svody vedou do nádrže nebo trativodu, je nutné je odklonit, aby nedošlo k zanesení mechy. S tím vám rádi pomůžeme, ale musíme o tom být informováni předem, abychom si přivezli potřebné vybavení. Okapní svody ale není možné odklonit jen tak před dům, na veřejnou komunikaci nebo do venkovního kanálu – voda z čištění se musí zlikvidovat na vašem pozemku.
Jaká je spotřeba vody na čištění?
Spotřeba vody na čištění je cca 1 m3/1 hod. strojové práce. Pro lepší představu je to cca 1 m3 vody/30 m2 plochy.
Co když nemám vodovodní řad, ale jen studnu?
V takovém případě vám půjčíme náš skládací bazén, do nějž budete několik dnů napouštět vodu. Při čištění si vodu z bazénu čerpáme vlastními čerpadly.
Budete se připojovat na elektřinu v domě?
Budeme potřebovat připojení na obyčejnou zásuvku 230 V, abychom rozsvítili displej stroje na ohřev vody a mohli jsme správně regulovat teplotu. Horkou vodu vyrábí náš motorový stroj, vaší energií rozsvítíme pouze ukazatel teploty.
Další informace k čištění střech
Jak odstranit mech ze střechy?
Co používají profíci na odstranění mechu ze střechy? Pouze horkou vodu. Není nutné použít přípravek na odstranění mechu ze střechy, protože organické buňky se rozkládají při teplotě kolem 42 °C. Horká voda se tak spolehlivě postará o odstranění mechu ze střechy i s kořínky, bez jakékoliv chemie. Navíc na mytí střechy používáme profesionální stroje s pracovním tlakem 250–400 barů a vysokým průtokem vody 20 l/min. Díky tomu odstraníme i veškeré další nečistoty důkladně, rychle a účinně.
Odstranění mechu na střeše svépomocí pomocí chemických přípravků (např. modrá skalice) nedoporučujeme. Takové čištění střechy může krytinu nenávratně poškodit, kontaminuje dešťovou vodu a většinou stejně nepřinese dlouhodobé výsledky. Přečtěte si více o likvidaci mechu ze střechy.
Jak se zbavit řasy na střeše?
Odstranění řasy na střeše v principu není možné, protože řasy na střešní krytině nevyrůstají. Pravděpodobně se jedná o lišejníky nebo mechy. V každém případě všechny rostliny zahubíme horkou vodou při vysokotlakém čištění, a to včetně zárodků. Impregnace se pak postará o to, aby se na střechu nevrátily.
Proč se tvoří mech na střeše?
Mechu se daří na vlhkých a stinných místech. Proto se mech na střeše tvoří zejména na severní nebo zastíněné straně, v blízkosti lesa a vzrostlých stromů nebo poblíž vodní plochy. Mechu se daří také na krytinách, které nasákají vodu – například staré pálené tašky nebo eternit. Mech na střeše poroste rychleji také v případě, že jsou tašky znečištěné.
Jak na mech na rovné střeše?
Na rovné střeše se může držet voda, což podporuje růst mechu. Na druhou stranu krytina (obvykle plech nebo asfaltová lepenka) nebývají tak porézní jako betonové tašky nebo eternit. K růstu mechu proto obvykle vede to, že na rovné střeše ulpívají různé nečistoty, které poskytují živnou půdu pro růst mechu. Proto nejprve střechu důkladně vyčistíme a poté aplikujeme prostředek proti novotvorbě mechů.
Co použít proti mechu na betonových taškách?
Čištění betonových tašek od mechu probíhá ve dvou fázích. Nejprve střechu vyčistíme pomocí horké vody, naprosto bez chemie. Poté aplikujeme nanotechnologickou impregnaci, která zabrání tomu, aby se do tašek nasakovala voda. Impregnace tak chrání střechu proti opětovnému růstu mechů.
Čím odstranit mech z eternitové střechy?
Čištění eternitové střechy od mechu provádíme pomocí horké vody, bez použití chemických přípravků. Po umytí střechy aplikujeme nanotechnologickou impregnaci nebo nový nátěr. Díky tomu se povrch eternitu uzavře, krytina nenasáká vodu, a tím pádem mech nemá podmínky k opětovnému růstu.
Čím odstranit mech a lišejník z lepenkové střechy?
Čištění lepenkové střechy od mechu a lišejníků provádíme ve dvou fázích. Nejdříve naneseme biocidní přípravek, který se nechává působit asi týden. Následně střechu umyjeme horkou vodou a aplikujeme preventivní biocidní přípravek. Na lepenkovou střechu nemůžeme použít nanotechnologickou impregnaci, protože povrch lepenky pokrývá asfalt, který není porézní. Jediným způsobem, jak zabránit opětovnému růstu mechu a lišejníků, je použití biocidního přípravku.
Čím zlikvidovat mech na šindelové střeše?
Střechy z asfaltových šindelů čistíme od mechů ve dvou fázích. Nejdříve naneseme biocidní přípravek, který se nechává působit asi týden. Následně střechu umyjeme horkou vodou a aplikujeme biocidní přípravek proti novotvorbě mechů a lišejníků. Protože povrch není porézní, nemůžeme v tomto případě použít nanotechnologickou impregnaci.
Může se mech na střeše čistit modrou skalicí?
Modrou skalici (síran měďnatý) na čištění střechy nedoporučujeme, protože může poškodit některé typy krytin a způsobit korozi kovových částí. Navíc se jedná o chemickou sloučeninu, která je toxická pro půdu a vodu. Při ošetření střechy se vyplavuje do dešťové vody, se kterou byste v žádném případě neměli zalévat zahradu. Kromě toho modrá skalice neodstraňuje příčinu růstu mechu na střeše – nebrání vsakování vody do střešních tašek, a proto proti mechu působí jen krátkodobě.