Čištění fasád od řas a plísní, aplikace nanoimpregnace

Díky profesionálnímu čištění bude fasáda zase jako nová a vydrží tak mnoho let. Ať už se jedná o rodinný domek, bytový dům, panelový dům nebo kancelářskou budovu.

Přijedeme až k vám a podle míry znečištění navrhneme ten nejúčinnější postup při mytí fasády.

Cenovou nabídku pro vás zpracujeme zdarma a bez závazků

Profesionální čištění fasády odstraní plísně (černé fleky) a řasy (zelené fleky)

Tři kroky k zářivě čisté fasádě

1. Fasádu očistíme a umyjeme. Zbavíme ji nečistot, prachu, usazenin, sazí, plísní, řas i graffiti. Vrátíme ji její krásu a původní vzhled.

2. Aplikujeme nanotechnologickou impregnaci, která prodlouží životnost fasády a chrání ji před dalším znečištěním několik let.

3. V případě potřeby provedeme drobné opravy fasády a renovaci dokončíme novým nátěrem.

Čištění fasády vysokotlakým strojem

Proč svěřit čištění fasády odborníkům?

Získáte vždy perfektní výsledek. Používáme špičkovou industriální techniku, včetně systémů pro hloubkové čištění horkou vodou. To zajistí souvisle čistou plochu bez map, které způsobuje čištění fasády domácí wapkou.

Nemusíte se bát poškození fasády. Naše profesionální stroje disponují regulací tlaku i teploty vody. Díky tomu fasádu vyčistíme maximálně účinně, ale zároveň velmi šetrně.

Zbavíte se nečistot na mnoho let. Profesionální přípravky zneškodní plísně, řasy i lišejníky do posledních spór. Nanoimpregnace zabrání jejich opětovnému růstu.

Máme přes 30 let praxe ve stavebnictví a pravidelně absolvujeme školení o stavebních materiálech. Jen dokonalou znalostí povrchů můžeme dosáhnout jejich dokonalého vyčištění.

Proč je důležité čištění fasády?

Na prvním místě je zdraví! Příčinou tmavých skvrn na fasádě jsou většinou plísně. Jejich spory se při větrání dostávají dovnitř domu a mohou vyvolat vážné zdravotní potíže alergie, astma či ekzémy. 

Plísně, houby a lišejníky zkracují životnost fasády. Pokud nejsou včas odstraněny, prorůstají do hloubky fasády, kde způsobují praskliny. V tom případě je třeba provést kompletní renovací fasády o mnoho let dříve. To pro vás znamená zbytečnou investici.

Krásný dům, který vypadá stále jako nový? V takovém se bydlí o dost příjemněji, než v zanedbané stavbě. Udržovaný dům se bude líbit nejen vám, ale zaujme i potenciální kupce. Pravidelná údržba navíc zvyšuje hodnotu nemovitosti.

Čištění fasády bytového domu pomocí horolezecké techniky

Ceník: Kolik stojí čištění fasády?

Cenu za čištění fasády stanovujeme vždy individuálně. Nejdříve k vám přijedeme, plochu zaměříme, posoudíme míru a druh znečištění a navrhneme nejlepší způsob čištění. Poté vám zdarma vypracujeme kalkulaci na míru (v případě zájmu ji připravíme ze zaslaných fotografií).

Cena se odvíjí nejen od velikosti čištěné plochy, ale také od výšky budovy a možnosti manipulace s plošinou kolem domu, případně potřeby použít horolezeckou techniku či pojízdné lehké lešení.

Podívejte se na orientační ceník čištění a impregnace fasád. Tím získáte lepší představu, od čeho se cena odvíjí.

  Profesionální mytí fasády vám ušetří čas i peníze

  Pracujeme z vlastních plošin v kombinaci s horolezeckou technikou. 

  Návštěva technika a kalkulace je zdarma. Přijedeme a stav fasády posoudíme. Teprve potom vám vytvoříme cenovou nabídku na míru.

  Kvalitní práce něco stojí, ale má dlouhodobé výsledky. Díky profesionálnímu čištění fasády oddálíte nákladnou rekonstrukci.

  Na naše pracovníky je spolehnutí. Jsou to vyškolení specialisté, pracují pečlivě a vždy s úsměvem. Dávají se záležet nejen na čištění fasády, ale berou ohledy také na pozemek kolem domu.

  DOMERINO s.r.o.
  5.0
  Na základě 34 recenzí
  powered by Google
  Lubomír KubalaLubomír Kubala
  12:55 09 Jun 23
  Firma v zastoupení pana Fejfara pružně reagovala na poptávku, připravila cenovou nabídku a zrealizovala zakázku bez větších potíži. Profesionální přístup, vstřícné vystupování a ochota pomoct - tyto atributy se mi nejvíc líbí na této firmě. Vřele všem doporučuji služby společnosti DOMERINO s.r.o.!Lubomír Kubala, červen 2023
  tomáš holíktomáš holík
  07:13 08 Jun 23
  Absolutně bezproblémový průběh celé akce od prvního kontaktu až po realizaci. Vysvětlí, poradí, přesně dodrží termíny. Zdánlivá samozřejmost, která je ale v poslední době spíše vyjímkou. Firma, na kterou se lze plně spolehnout. Určitě doporučuji 🙂
  Věra MayerováVěra Mayerová
  07:58 30 Apr 23
  Perfektní přístup, poptávali jsme několik firem. Jediné Domerino a majitel pan Perbecký přijel osobně, zaměřil a vše vysvětlil. Parta, co nám přijela, velmi slušní, ochotní a precizní zaměstnanci. Strojově vybavení připravili podle našich potřeb vzhledem k naší dispozici na pozemku. Vyměnili nám i rozbité tašky a nafotili detail na střeše k opravě. Pro nás perfektní služba jako „full servis“. Doporučujeme Mayerovi.
  Libor NovotnýLibor Novotný
  09:33 06 Apr 23
  Velice důkladné vyčištění fasády (asi 15 let staré), po odstranění řas, tlakovém mytí a nanoimpregnaci vypadá fasáda jako nová. Rychlé jednání, flexibilita, ochota při nabídce a realizaci, zruční a ochotní i pracovníci realizace. Použití jejich vlastní vysokozdvižné plošiny i přenosného lešení. Naprostá spokojenost.
  Marek M.Marek M.
  10:22 27 Oct 22
  Spokojenost s provedením práce i jednáním firmy. Zaměření a nacenění do pár dní od poptávky. Termín práce byl domluven do měsíce, těsně před realizací upomínka. Pracovníci profesionální, i když nestihli vše za jeden den. Domluva a práci dokončili do týdne, vše za domluvenou cenu.
  Petr SwietoňPetr Swietoň
  16:11 04 Oct 22
  Domerino - jste skuteční profesionálové. Svou práci děláte skvěle, držíte slovo, komunikujete, reagujete na podněty, odvádíte precizní práci. Vaši zaměstnanci, kteří u mě domluvené práce prováděli (čištění a nátěr fasády domu) jsou opravdu skvělí. Po celou dobu realizace jsem se potkával u vašich zaměstnanců vždy s úsměvem, dobrou náladou, ochotou a velkým pracovním nasazením. Nic pro ně nebylo problémem. Práce byly provedeny odborně, rychle, bez sebemenších problémů i přes obtížně přístupná místa. Výsledek je perfektní, místo po realizaci uklizené. Moc děkuji a doporučuji všem.
  Firmu Domerino mohu vřele doporučit. Od prvního kontaktu firmy jsme měli do týdne starou eternitovou střechu, u které jsme původně uvažovali o její výměně, dokonale vyčištěnou, opravenou, naimpregnovanou včetně nátěrů oplechování. Vše proběhlo bez nejmenšího problému v dohodnutých termínech a střecha vypadá jako nová.
  Josef ČermákJosef Čermák
  15:46 10 Sep 22
  Profesionální, kvalitní umytí střechy a fasády spolu s ošetřením nano postřikem. Pohodoví, pracovití a slušní zaměstnanci se kterými jsme byli plně spokojeni. Rychlé zaměření ploch, nabídka a operativní dohodnutí vhodného termínu prací. Zkrátka plná spokojenost. Plně firmu doporučuji.
  Pavel KamínekPavel Kamínek
  10:44 10 Aug 22
  Mohu se podělit o zkušenost s čištěním střechy a nátěrem fasády.Vše proběhlo nadmíru dobře. Rychle, kvalitně a myslím, že za rozumnou cenu. Chlapci byli šikovní, rychlí a hlavně optimisticky naladění, což už se dnes jen tak nevidí.A když už se následně našel nějaký ten nedostatek, tak po jednom telefonátu s panem vedoucím byl do cca. 4 hodin odstraněn.A běžné asi taky není, že po zjištění nutnosti další, už neplánované vrstvy nátěru bylo vše doděláno bez požadavku na zvýšení ceny.Díky!
  Marti FantováMarti Fantová
  18:46 07 Apr 22
  Jsem velice spokojena - jak s komunikací při objednávání a domlouvání zakázky (rychlá, vstřícná, zdvořilá), tak s vlastním provedením. Dlažba i zděný plot jsou po vyčištění a impregnaci nádherné a naprosto to předčilo mé očekávání. Též pečlivost a ochota všech byla příkladná a pro mne bylo radost to sledovat. Děkuji a jistě se zase na tuto firmu obrátím. Přikládám foto z průbehu čištění....
  js_loader
  Díky čištění získá fasáda zpět svoji původní barvu
  Čištění nechá vyniknout původní barvě fasády

  Ochranná impregnace fasády

  Prodlužte životnost fasády a její zářivý vzhled pomocí nanoimpregnace. Nejmodernější výrobky chrání fasádu před povětrnostními vlivy a růstem mikroorganismů po několik let.

  Impregnace vytvoří neviditelnou ochranu proti vodě, UV záření, mrazu i škodlivým mikroorganismům, jako jsou plísně. Na účinnost impregnace se můžete spolehnoutpřečtěte si více o jejích výhodách.

  Aplikujeme také insekticidní nástřik, který odpuzuje obtěžující hmyz a pavouky.

  Kde čištění nestačí, provádíme nátěry fasád

  • Celou fasádu očistíme a umyjeme.
  • Fasádu zkontrolujeme a případně provedeme řemeslné opravy.
  • Naneseme kvalitní penetraci, aby barva co nejlépe přilnula k povrchu.
  • Fasádu natřeme vhodným nátěrem.

  Zjistěte podrobnosti o nátěrech fasád.

  Výškové práce

  Pro každý objekt zvolíme nejvhodnější a pro zákazníka nejúspornější řešení.

  Disponujeme vlastními hydraulickými plošinami různých velikostí a dosahů, moderním lešením, lehkými hliníkovými žebříky i horolezeckou technikou.

  Máte další otázky?

  Zavolejte nám, rádi vám odpovíme a poradíme, zda se pro vaši nemovitost čištění fasády hodí. Nebo rovnou přijedeme, plochu zaměříme a připravíme kalkulaci na míru. Čištění fasád v Praze a okolí do 80 km naceníme do druhého dne.

  Nejčastější otázky k čištění fasády

  Jaké typy fasád čistíte?

  Čistíme všechny typy fasád – omítky, cihly, kámen, beton i dřevěné či plastové/lamelové obložení.

  Jak často se má čistit fasáda?

  Výrobci zateplovacích systémů doporučují čištění každých 5–10 let včetně impregnace. Častěji se musí čistit fasády ve stínu nebo v blízkosti stromů, protože zůstávají vlhké, a tím vytváří lepší podmínky pro růst plísní.

  Nemůže vysokotlaké čištění fasádu poškodit?

  Na čištění fasád používáme špičkové stroje s regulací teploty a tlaku vody s vyměnitelnými tryskami. Jednoduše tak čištění přizpůsobíme každému typu fasády a zateplovacímu systému. V oboru stavebnictví máme přes 30 let praxe a neustále se vzděláváme v nových materiálech. Díky tomu s námi máte jistotu, že při čištění nedojde k poškození fasády.

  Co všechno zahrnuje čištění fasády?

  Čištění fasády zahrnuje nástřik fasády odstraňovačem organických (plísně, řasy, lišejníky) a anorganických nečistot (saze, prach, mastnota), mytí fasády horkou vodou a ošetření nanotechnologickou impregnací. Postaráme se také o oplach chodníků kolem domu, pokud při čištění dojde k jejich znečištění.

  Jak dlouho trvá čištění fasády?

  Čištění fasády u rodinného domu trvá jeden den. U komerčních budov a panelových domů záleží na tom, o jak velkou plochu se jedná a jak je dům vysoký.

  Může impregnace poškodit okna nebo rámy?

  Poškození oken se nemusíte obávat, impregnaci je možné umýt. Nikdy se pevně nespojí se sklem nebo s dřevěným či plastovým rámem. Ideální je okna umýt do 48 hodin, kdy to jde velmi snadno. Po delší době je potřeba při mytí trochu přitlačit.

  Kolik stojí čištění fasády?

  Cena za čištění fasády se odvíjí zejména od velikosti a členitosti čištěné plochy, rozsahu znečištění a přístupnosti fasády z hydraulické plošiny. Pro lepší představu o ceně se podívejte do orientačního ceníku nebo si nechte připravit bezplatnou kalkulaci na míru.

  Odečítají se při kalkulaci plochy stavebních otvorů (okna, dveře)?

  U rodinných domů se klasická okna a dveře neodečítají – každé okno má špaletu, která se naopak nepřičítá. Odečteme ale například nadstandardně velké francouzské dveře na terasu. U bytových domů plochu stavebních otvorů odečítáme a plochu špalet naopak přičítáme.

  Vyčištěná fasáda vypadá jako nová
  Porovnání stavu fasády panelového domu v Praze – Hlubočepích před čištěním a po

  Další informace k čištění fasád

  Jak vyčistit fasádu?

  Fasádu čistíme pomocí vysokotlakých strojů a horké vody. Používáme profesionální stroje s regulací teploty i tlaku vody, a tak dokážeme mytí přizpůsobit různým typům fasády. Když se rozhodujeme, čím vyčistit fasádu, musíme vzít v úvahu ještě to, jaké se na ní nachází znečištění. Na některé nečistoty (prach, saze, pyly) stačí čištění horkou vodou. Na fasádě se ale často vyskytují plísně (černé fleky), a na jejich likvidaci musíme použít chemické přípravky (biologicky odbouratelné). Přečtěte si, proč je odstranění plísní jedním z hlavních důvodů pro čištění fasády.

  Jak vyčistit fleky na fasádě?

  Fleky na fasádě obvykle bývají dvojího původu – černé fleky ukazují na výskyt plísní, zelené fleky bývají způsobeny řasami. V obou případech postupujeme při čištění fasády stejně. Celý dům nastříkáme přípravkem na likvidaci řas a plísní na fasádě a následně fasádu omyjeme pomocí vysokotlakých strojů horkou vodou. Poté aplikujeme nanotechnologickou impregnaci, která chrání fasádu před opětovným růstem plísní, řas a dalším znečištěním. Používáme co nejšetrnější přípravky bezpečné pro okolní vegetaci. Použití fungicidů a impregnace je jediný způsob, jak odstranit plíseň z fasády dlouhodobě. Přečtěte si, proč vzniká plíseň na fasádě a jak její tvorbě předcházet.

  Čím odstranit řasu z fasády?

  Řasy na fasádě odstraníme vysokotlakými stroji horkou vodou a přípravkem na likvidaci řas a plísní. Následně povrch ošetříme nanotechnologickou impregnací, která na dlouhé roky zabrání tomu, aby se zelená řasa na fasádu vrátila.

  Jak vyčistit fasádu od mechu?

  Jakým prostředkem se zbavit mechu na fasádě? V první řadě je důležité si uvědomit, že mech na fasádě neroste – zelené fleky bývají nejčastěji řasy nebo plísně. A způsob jejich likvidace se od mechu liší. Zatímco mech se dá zahubit pouze horkou vodou, na plísně a řasy je nutné použít fungicidní přípravky. My navíc čištění fasády kombinujeme s aplikací impregnace, která chrání před opětovným růstem plísní a řas na fasádě.

  Jak vyčistit silikonovou fasádu?

  Čištění silikonové fasády probíhá ve třech krocích. Nejprve na fasádu aplikujeme odstraňovač organického (plísně, řasy, lišejníky) a anorganického znečištění (saze, prach, mastnota), který se nechá několik minut působit. Poté lze bezpečně omýt horkou vodou, aniž by se spóry plísní rozšířily do okolí. Po uschnutí aplikujeme nanotechnologickou impregnaci, která fasádu zpevní a pomáhá ji chránit před opětovným růstem plísní, znečištěním i povětrnostními vlivy.

  Jak vyčistit fasádu břizolit?

  Břizolitová fasáda může být velmi křehká a snadno se vydrolí, proto její čištění vyžaduje profesionální přístup. Při čištění kartáčem nebo domácí wapkou se může stát, že v omítce vykreslíte stopy. Na čištění používáme stroje s regulací tlaku vody a speciální ploché trysky. Máme více než 30 let zkušeností ve stavebnictví, a proto víme, jak břizolit vyčistit účinně, ale šetrně.