Čištění dlažby a venkovních ploch – horkou vodou stroji Mosmatic

Chcete, aby vaše dlažba vypadala zase jako nově položená? Zbavíme vás mechu i skvrn ekologicky, bez zbytečné chemie.

Můžete si být jisti perfektním výsledkem, kterého s domácí wapkou nikdy nedosáhnete. Čištění zámkové dlažby od mechu je s horkovodními stroji Mosmatic jistota výsledku.

Cenovou nabídku pro vás zpracujeme zdarma a bez závazků.

Čištění dlažby horkou vodou vrátí povrchu zářivý vzhled

Čistíme veškeré venkovní plochy

zámkové dlažby

dlažební kostky a dlaždice

kámen, pískovec, beton

tartanové i gumové povrchy

venkovní obklady, zídky

dřevěné ploty a terasy

Tři kroky k čisté dlažbě

1. Dlažbu, chodník nebo zídku očistíme a umyjeme profesionálními stroji Mosmatic. Odstraníme plevel, mech, plísně a další nečistoty. Zatočíme i se skvrnami od oleje nebo pneumatik.

2. Aplikujeme nanotechnologickou impregnaci, která brání vsakování vody a chrání povrch proti dalšímu znečištění a tvorbě mechu. Pokud bojujete s plevelem ve spárách, ošetříme dlažbu ještě přípravkem proti jeho opětovnému růstu.

3. Výsledek? Vaše dlažba bude vypadat jako nově položená a díky impregnaci se zvýší její odolnost i do dalších let. Prodloužíme životnost dlažby, chodníků i zídek, a vy tak ušetříte peníze za jejich obměnu. 

Profesionální čištění odstraní plevel, mech a další nečistoty z dlažby

Ceník: Kolik stojí čištění a impregnace dlažby?

Cenu za čištění dlažby stanovujeme vždy individuálně. Podle typu dlažby a míry znečištění navrhneme nejlepší způsob čištění a zdarma vám připravíme cenovou nabídku.

Kalkulaci na míru vám sestavíme i ze zaslaných fotografií.

Podívejte se na orientační ceník čištění a impregnace dlažby. Tím získáte lepší představu, od čeho se cena odvíjí.

  Čištění dlažby profesionálním strojem Mosmatic
  Profesionál přizpůsobí tlak a teplotu vody, stejně jako trysku a vzdálenost mytí, aby nedošlo k poškození dlažby při vysokotlakém mytí

  Proč svěřit čištění dlažby raději odborníkům?

  Získáte vždy perfektní výsledek. K čištění betonové dlažby, k čištění teras, jednoduše k čištění venkovní dlažby používáme špičkovou industriální techniku a patentovaný horkovodní systém Mosmatic. Ten zajistí souvisle čistou plochu bez map, které způsobuje bodové čištění domácí wapkou.

  Nemusíte se bát poškození dlažby. Jedno neodborné mytí wapkou vydá za 5 let povětrnostních vlivů. Naše profesionální stroje disponují regulací teploty i tlaku vody a postup vždy přizpůsobíme konkrétnímu povrchu. Vyčistíme i nejmenší škvíry, aniž bychom materiál porušili.

  Bez zbytečné chemie. Používáme výkonné stroje, které dosahují maximální účinnosti díky kombinaci horké vody, tlaku a vysokého průtoku vody. Chemikálie většinou nejsou třeba, ale pokud bojujete s plevelem ve spárách, bohužel se bez ní neobejdeme.

  Prodloužíte životnost dlažby. Kvalitní práce něco stojí, ale má dlouhodobé výsledky. Nanoimpregnace povrch zpevní a zabrání vsakování vody i prorůstání mechu. Dlažba vydrží dlouhé roky jako nová, její výměna nebude potřeba.

  Šetříte čas i peníze. Domácí čištění dlažby vám vezme spoustu času a nervů, ale výsledek bude žalostný. S námi budete mít za pár hodin hotovo. Můžete se spolehnout, že pracujeme pečlivě a ohleduplně k vašemu pozemku.

  DOMERINO s.r.o.
  5.0
  Na základě 34 recenzí
  powered by Google
  Lubomír KubalaLubomír Kubala
  12:55 09 Jun 23
  Firma v zastoupení pana Fejfara pružně reagovala na poptávku, připravila cenovou nabídku a zrealizovala zakázku bez větších potíži. Profesionální přístup, vstřícné vystupování a ochota pomoct - tyto atributy se mi nejvíc líbí na této firmě. Vřele všem doporučuji služby společnosti DOMERINO s.r.o.!Lubomír Kubala, červen 2023
  tomáš holíktomáš holík
  07:13 08 Jun 23
  Absolutně bezproblémový průběh celé akce od prvního kontaktu až po realizaci. Vysvětlí, poradí, přesně dodrží termíny. Zdánlivá samozřejmost, která je ale v poslední době spíše vyjímkou. Firma, na kterou se lze plně spolehnout. Určitě doporučuji 🙂
  Věra MayerováVěra Mayerová
  07:58 30 Apr 23
  Perfektní přístup, poptávali jsme několik firem. Jediné Domerino a majitel pan Perbecký přijel osobně, zaměřil a vše vysvětlil. Parta, co nám přijela, velmi slušní, ochotní a precizní zaměstnanci. Strojově vybavení připravili podle našich potřeb vzhledem k naší dispozici na pozemku. Vyměnili nám i rozbité tašky a nafotili detail na střeše k opravě. Pro nás perfektní služba jako „full servis“. Doporučujeme Mayerovi.
  Libor NovotnýLibor Novotný
  09:33 06 Apr 23
  Velice důkladné vyčištění fasády (asi 15 let staré), po odstranění řas, tlakovém mytí a nanoimpregnaci vypadá fasáda jako nová. Rychlé jednání, flexibilita, ochota při nabídce a realizaci, zruční a ochotní i pracovníci realizace. Použití jejich vlastní vysokozdvižné plošiny i přenosného lešení. Naprostá spokojenost.
  Marek M.Marek M.
  10:22 27 Oct 22
  Spokojenost s provedením práce i jednáním firmy. Zaměření a nacenění do pár dní od poptávky. Termín práce byl domluven do měsíce, těsně před realizací upomínka. Pracovníci profesionální, i když nestihli vše za jeden den. Domluva a práci dokončili do týdne, vše za domluvenou cenu.
  Petr SwietoňPetr Swietoň
  16:11 04 Oct 22
  Domerino - jste skuteční profesionálové. Svou práci děláte skvěle, držíte slovo, komunikujete, reagujete na podněty, odvádíte precizní práci. Vaši zaměstnanci, kteří u mě domluvené práce prováděli (čištění a nátěr fasády domu) jsou opravdu skvělí. Po celou dobu realizace jsem se potkával u vašich zaměstnanců vždy s úsměvem, dobrou náladou, ochotou a velkým pracovním nasazením. Nic pro ně nebylo problémem. Práce byly provedeny odborně, rychle, bez sebemenších problémů i přes obtížně přístupná místa. Výsledek je perfektní, místo po realizaci uklizené. Moc děkuji a doporučuji všem.
  Firmu Domerino mohu vřele doporučit. Od prvního kontaktu firmy jsme měli do týdne starou eternitovou střechu, u které jsme původně uvažovali o její výměně, dokonale vyčištěnou, opravenou, naimpregnovanou včetně nátěrů oplechování. Vše proběhlo bez nejmenšího problému v dohodnutých termínech a střecha vypadá jako nová.
  Josef ČermákJosef Čermák
  15:46 10 Sep 22
  Profesionální, kvalitní umytí střechy a fasády spolu s ošetřením nano postřikem. Pohodoví, pracovití a slušní zaměstnanci se kterými jsme byli plně spokojeni. Rychlé zaměření ploch, nabídka a operativní dohodnutí vhodného termínu prací. Zkrátka plná spokojenost. Plně firmu doporučuji.
  Pavel KamínekPavel Kamínek
  10:44 10 Aug 22
  Mohu se podělit o zkušenost s čištěním střechy a nátěrem fasády.Vše proběhlo nadmíru dobře. Rychle, kvalitně a myslím, že za rozumnou cenu. Chlapci byli šikovní, rychlí a hlavně optimisticky naladění, což už se dnes jen tak nevidí.A když už se následně našel nějaký ten nedostatek, tak po jednom telefonátu s panem vedoucím byl do cca. 4 hodin odstraněn.A běžné asi taky není, že po zjištění nutnosti další, už neplánované vrstvy nátěru bylo vše doděláno bez požadavku na zvýšení ceny.Díky!
  Marti FantováMarti Fantová
  18:46 07 Apr 22
  Jsem velice spokojena - jak s komunikací při objednávání a domlouvání zakázky (rychlá, vstřícná, zdvořilá), tak s vlastním provedením. Dlažba i zděný plot jsou po vyčištění a impregnaci nádherné a naprosto to předčilo mé očekávání. Též pečlivost a ochota všech byla příkladná a pro mne bylo radost to sledovat. Děkuji a jistě se zase na tuto firmu obrátím. Přikládám foto z průbehu čištění....
  js_loader

  Ochranná nanoimpregnace

  Chraňte dlažbu před povětrnostními vlivy a prodloužíte tak její životnost. Impregnace pronikne hluboko do materiálu a zajistí ochranu proti růstu mechů a lišejníků po několik let.

  Impregnační nástřik z řady nanotechnologických prostředků poskytuje ochranu proti vodě bez omezení paropropustnosti. Díky tomu dlažba nezadržuje vodu a správně vysychá. Tím předcházíte poškození mrazem v zimních měsících.

  Nanoimpregnace navíc materiál zpevní a chrání rovněž před UV zářením. Přečtěte si více o výhodách impregnace pomocí nanotechnologie.

  Na závěr čištění dlažby se aplikuje ochranný nástřik nanoimpregnací

  Máte další otázky? Zavolejte nám, rádi vám odpovíme a poradíme, zda se pro vás čištění dlažeb a dalších venkovních ploch hodí. Nebo rovnou přijedeme, zdarma plochu zaměříme a připravíme kalkulaci na míru.

  Nejčastější otázky k čištění dlažby

  Co všechno zahrnuje čištění chodníků a zámkové dlažby?

  Čištění chodníků zahájíme mytím dlažby vysokotlakými stroji Mosmatic s využitím horké vody. Při čištění postupujeme nanejvýš opatrně, abychom nepoškodili váš trávník nebo záhonky. Poté povrch ošetříme nástřikem nanotechnologickou impregnací s přípravkem na hubení plevele, mechu a plísní. Tím předcházíme opětovnému růstu mechů a plevele, navíc impregnace zpevňuje dlažbu a chrání ji před mrazem. Postaráme se také o závěrečný úklid plevele a mechů z čištění, ale neodvážíme je. Doporučujeme nedávat plevel na kompost, protože jinak se na zahradě rychle vysemení.

  Jak často čistit dlažbu?

  Čištění dlažby byste měli provádět zejména ve chvíli, kdy ji pokrývají mechy, lišejníky, plevel a plísně. Tyto živé organismy totiž dokážou narušit strukturu povrchu. Vytváří mikrotrhlinky, které se působením povětrnostních vlivů dále rozšiřují. Dlažba tak rychleji stárne a budete ji muset dříve vyměnit. V rámci našeho čištění aplikujeme na dlažbu nanotechnologickou impregnaci, která pomáhá prodloužit intervaly mezi čištěním. Impregnace brání vsakování vody, a tím předchází růstu mechů, lišejníků a plísní. Impregnovaná dlažba se také snáze čistí.

  Jak dlouho trvá čištění dlažby?

  Čištění dlažby kolem domu zvládneme během jednoho dne včetně aplikace nanotechnologické impregnace. Pouze v případě, že by v den čištění pršelo, musíme s impregnačním postřikem počkat až na jiný den, aby měla impregnace dostatek času k uschnutí.

  Jaké druhy chodníků čistíte?

  Nabízíme čištění betonových dlažeb (zámkových dlažeb), přírodního kamene a pískovce, keramických dlaždic, tartanových a gumových povrchů, dřevěných venkovních podlah, obložení, teras, zídek a plotů.

  Vyčistíte také terasu nebo plot?

  Ano, ale pouze v rámci čištění chodníku kolem domu. Čistíme betonové zídky, dřevěné terasy, ploty a další.

  Postaráte se i o doplnění písku do spár?

  Doplnění písku do spár není běžnou součástí čištění. Na doplnění křemenného písku se můžeme domluvit, ale pak je podmínkou velmi suché a teplé počasí. Spáry se totiž pískem doplňují až po aplikaci nanoimpregnace, a proto se musí počkat na vyschnutí povrchu.

  V čem se profesionální čištění liší od mytí wapkou?

  Při profesionálním čištění dlažby využíváme efektivní, ale zároveň šetrné metody čištění. Domácí wapka nemá tak vysoký tlak, pracuje pouze se studenou vodou a tryska se soustředí do jednoho bodu. Z toho důvodu při čištění chodníků wapkou často dochází k vykreslení cestiček a vzniku map. Při neodborném tlakovém čištění také může dojít k poškození betonové dlažby a vyplavení podloží – dlažba se tak může začít propadat. My používáme k čištění dlažby profesionální stroje Mosmatic, které si poradí s odolnými skvrnami na dlažbě, aniž by hrozilo její poškození nebo propadání.

  Je čištění chodníků a dlažby bezpečné pro okolní zahradu?

  Při čištění dlažby postupujeme velmi opatrně, abychom nepoškodili váš trávník nebo záhony. Na hubení plevele a plísní aplikujeme chemické přípravky tak, aby nedošlo k zasažení okolí a v koncentracích, které nejsou nebezpečné pro dešťovou vodu.

  Další informace k čištění dlažby

  Jak odstranit plevel z dlažby?

  Plevel je vytrvalý protivník a bohužel neexistuje způsob, jak zlikvidovat plevel v zámkové dlažbě bez použití chemie. Při čištění zámkové dlažby sice používáme horkou vodu, která se postará o hubení plevele v dlažbě, ale nijak nezabrání semenům, aby dále klíčila. Proto po čištění aplikujeme ještě nanotechnologickou impregnaci spolu s přípravkem na hubení plevele, mechu, lišejníků a plísní. Ten působí preventivně proti opětovnému růstu plevele v zámkové dlažbě, ale není nebezpečný pro vaši zahradu a neusazuje se ve spodní vodě. Přečtěte si podrobný článek o tom, jak zničit plevel v dlažbě.

  Jak vyčistit spáry v zámkové dlažbě?

  Při čištění zámkové dlažby se samozřejmě postaráme také o čištění spár mezi dlaždicemi. Ty bývají prorostlé mechem nebo plevelem. Používáme profesionální stroje Mosmatic, které rostliny a nečistoty ze spár odstraní, aniž by vyplavily nadměrné množství písku. Čištění spár dlažby zakončíme postřikem impregnací s přípravkem na hubení plevele a mechu, aby se omezilo klíčení rostlin ve spárách. Přípravek aplikujeme v koncentraci, která je bezpečná pro vaši zahradu.

  Čím odstranit mech v zámkové dlažbě?

  Existuje způsob, jak ekologicky odstranit mech z betonu, a sice horkou vodou. Tu používají i naše stroje Mosmatic, které se spolehlivě postarají o odstranění mechu z dlažby. Většinou se ale dlažba potýká ještě s dalšími problémy – plevelem ve spárách nebo nebezpečnou plísní (černé tečky na dlažbě). V takovém případě se bez použití chemie neobejdeme. V jednom kroku se tak zbavíme mechu na betonu, plevele, plísní, lišejníků i skvrn a nečistot. Nedílnou součástí mytí zámkové dlažby je také nanotechnologická impregnace, která sníží nasákavost betonu, a tím předchází tvoření zelených a černých povlaků na povrchu dlažby.

  Jakou impregnaci použít na zámkovou dlažbu?

  Na impregnaci zámkové dlažby používáme přípravek na nanotechnologickém principu, který působí dvěma způsoby. Proniká hluboko do betonu, kde se váže na minerální látky, a tím brání vsakování vlhkosti. Zároveň funguje jako ochranný nátěr na betonovou dlažbu, který na povrchu vytváří perličkový efekt – voda se shlukuje do kapek a snadno odtéká. Díky tomu je chodník perfektně chráněný před nasákáním vody, což je nejlepší prevence, aby se v dlažbě nedržel mech. Nanotechnologická impregnace venkovní dlažby zpevní povrch, chrání ho před UV zářením, mrazem a dalšími povětrnostními vlivy. Díky tzv. efektu lotosového květu také předchází zašpinění. Přečtěte si více o nanotechnologické impregnaci.